It is currently 19. May 2024. 23:46



Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next
KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!) 
Author Message
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO
Da, najavio sam cirkuse, ali mislio sam na nešto drugo, a ispalo je posve treće!
I to ispalo u svim mogućim smislovima: u međuvremenu je, nakon prekovremenog rada žirija, iz natjecanja zbog uočene pogreške u zadavanju zadatka ispao dio još jednog pitanja! :LEGO29:

Pogledajmo što, tko, gdje i koga.




ODGOVORI ČETVRTOG KOLA


2. Gdje se još može naći ekipu iz Star Warsa?
..... a. kod Harryja Pottera
..... b. kod Indiane Jonesa
..... c. kod Batmana
Točnih odgovora je 86%, ali uspjeh ne bi bio toliki da smo u bodovanju u obzir uzimali i napisano obrazloženje. Jer Harrison Ford nije točan odgovor! :LEGO75:

Prvo, u pitanju se spominje ekipa, a jedan Harrison Ford, koliki god frajer bio, ne čini ekipu. Drugo, pitanje mora imati veze s LEGO-om, Forumom ili Klubom, pa ste - ako samo mislite o filmu ili filmskom glumcu - odlutali u krivom smjeru.

U zadatku se zapravo radilo o tome da se među hijeroglifima hrama koji istražuje Indiana Jones vide nacrtani R2D2 i C3PO – i u LEGO setu i u filmu (set pogledajte OVDJE, a sticker OVDJE; film pogledajte na DVD-u)! TataSonicni u odgovoru dodaje da je našao i relativno nepouzdan podatak da je tako i u odgovarajućoj video-igri.



3. Na koliko proizvedenih kockica otpada prosječno 18 neispravnih?
..... a. na 10.000
..... b. na 100.000
..... c. na 1.000.000
Nakon izrade kockica kontrolori im provjeravaju boju i oblik: taj test ne prođe prosječno 18 od 1.000.000 kockica. Vjera u nevjerojatnu LEGO kvalitetu osigurala je 90% točnih odgovora.

I opet se pokazalo da a-b-c pitalice više-manje dobro sjedaju: u 81% slučajeva obje su točno odgovorene.




4.
Image
OSNIVAČ - ni ovdje nije bilo osobitih problema i pristiglo je 86% točnih odgovora. Simpatični čičica je Ole Kirk Christiansen, osnivač tvornice LEGO.




5.
Image
DŽIP - Na fotki je LEGO element 870, Tractor Chassis Base 11 x 2 x 3, koji je, osim za dva traktora, osnova i za popularni džip CJ-5 iz 1976. godine. Za tim smo elementom već tragali NA FORUMU, i bilo je dovoljno sjetiti se toga jer se u toj temi riječ džip javlja svako malo. (Preciznije - tragao sam ja, a našao ga je, naravno, Marin.) Točnih odgovora 33,3333...%.

Zgodno je nabrojati i ostale pristigle ponude odgovora: KIP, TOP, POP, FAP, PIP. Pokušajte to izgovoriti brzo, kao dječju brojalicu. :LEGO75:
Posebno ističem WIP - kod tog smo odgovora zastali i zapitali se što bi sve trebalo biti ispunjeno da se nešto zove Work In Progress. Jedna kockica svakako nije dovoljna, ali dvije? Zaključili smo da bi s progressom na slici teško prošlo, na primjer, otvaranje nove teme o budućem MOC-u. Pogotovo kad kocka nije pošteno ni spojena na baseplate. Dakle, na kraju WIP ipak nije priznat kao točan odgovor.




6.
Image
O, da, odgovor je BANKOMAT. Točnih odgovora - 24%
Kao što je flek u komentarima na temi već naveo, u XX. epizodi Narggunskih sunca upoznajemo Semperamid, raskošnu opatiju Crvenih Hiita. Kao kreacija predstavljena nam je već ranije u posebnoj temi. Usporedba prozora Semperamida s bankomatom, osim u toj temi, spomenuta je i u priči Uhvaćeno na satelitu.

Sve otkrivene asocijacije - 19% igrača.





7. IZBACI ULJEZA

Image

Uljez je A - baka (da ne kažem baš da je uljez punica). Mama, tata i dvoje djece žive složno skupa 5639 Family House, dok bake nema u tom setu i morate je nabaviti drukčije.
Ako to ne uspije pa i dalje nije na raspolaganju, morate izgraditi vrtić. :LEGO26:

Razmišljanje o karakteristikama pojedine figurice trebalo je dovesti do paljenja alarma jer - svaka ima neku karakteristiku koja je razlikuje od neke druge. Baka je bila izbačena u 67% slučajeva.





8. SPOJI PAR - Koja minifigica ide uz kojeg minifiga?

A5 - Prodavačica i Vozač Toys'R'Us kamiona (set 7848)
B4 - Putnica i Putnik s Željezničke stanice (set 7937)
C2 - Mary Jane i Peter Parker iz Doc Ock's Hideout (set 4856)
D1 - Hermione i Harry Potter iz Diagon Alley (set 10271)
E3 - Marion Ravenwood i Indiana Jones iz Zasjede u Kairu (set 7195)

Očito je bolje poznavanje licenciranih setova - Marion su s Indianom uspješno spojili svi, a Hermionu s Harryjem i Peru s Maricom 95% igrača. Veći problem stvaraju meni osobno draži žutokožni građani Legograda - neki su poslali prodavačicu putniku, a putnicu vozaču (valjda je zakasnila na vlak), pa su ta dva para uspješno spojena tek u (zapravo i dalje visokih) 67% slučajeva. Kome je to uspjelo, uspjelo mu je sve jer toliki je postotak i ispravno spojenih svih parova.




9. OTKRIJ SET - Kojem setu je ovo čudno vozilo predloženo kao C model? Koji dijelovi na slici nedostaju da bi se sastavio A model tog seta?

Što se tiče pojma C modela, vjerujem da svi znaju, ali ipak ću napomenuti da se kod LEGO setova ono što je na naslovnici kutije i u katalozima, za što postoje upute za slaganje, naziva A model, a ono na sličicama s prijedlozima "što se još može složiti s dijelovima iz kutije" - B model i C model (i dalje, ako ih ima više). Terminologiju je malo zakomplicirao LEGO Creator, u kojem su po pitanju uputa sva tri modela A modeli... Uvod da je gospođa naručila model C, a dobila C model, koji je zbunio Kagija, bio je moj očito neuspio pokušaj da drugim riječima kažem da je htjela ueberauto (za dodatnu odgonetku vidjeti OVDJE), a dobila čudobožje.

A onda se dogodilo.
Jučer popodne je Kagi svojom analizom Ikariksove analize uspio zbuniti mene.

Ikariksovo obrazloženje zašto ne nedostaje niti jedan plate 2x2 je u redu ako se gleda slika iz zadatka.
Ali Kagi zapravo pokazuje da slika iz zadatka ne odgovara C modelu seta - u njemu je "prednja hauba" za jedan plate niža!

Pokazalo se da ono što je fotkano u zadatku nije posve ispravan C model seta, što je pri sastavljanju i ovjeravanju zadatka promaknulo. Budući da ispravnost rješenja ovisi o tome gleda li se fotka iz zadatka ili fotka iz seta na koji se zadatak poziva, nema drugog izlaza nego proglasiti pitanje (tj. dio pitanja o dijelovima koji fale) neispravnim i poništiti ga.

Zato ovo pitanje umjesto predviđenih pet bodova donosi jedan bod - svakome tko je naveo da je riječ o setu 6501 Sport Convertible - bod za 81% igrača. Sorry.




A za opuštanje na kraju - pekarska problematika:

10. PROCIJENI BROJ - Koliko je trenutačno u pekari budućih i pečenih komada kruha zajedno?

Odmah pišem da ih je pedesetšest (56)!

Upravo taj broj kao svoju procjenu poslali su Surduk i The lego Emperor, jeeeeee! Na ovom "lutrijskom" zadatku osvojili su jackpot - svaki po tri boda. (Uočite da nisu morali podijeliti bodove, kao što bi morali milijune da su igrali pravu lutriju.)
Najbliže točnoj procjeni bili su pak brzvr s 58 i PR3DAT0R s 57 - svakome po dva boda.
Brickman X i Supersoničan procijenili su da se po pekari skriva 60 budućih i pečenih komada kruha, pa je svaki dobio jedan bod.
Edit: Išlo me je pisanje komentara - uz PR3DAT0Ra treba pisati da je dva boda dobio za 54, a među osvajateljima jednog boda treba pisati i Kagi (njegova procjena - 52). Pardon.

A sad za nevjerne Tome podižemo poklopac na pećnici i mičemo onaj neki stroj (ova fotka je iz drugog kuta da se bolje vide svi komadi na traci):
Image
(Veću sliku možete otvoriti OVDJE.)

A onda evo i posloženih kockica s trake i iz kontejnera, da ih i sami možete prebrojati:
Image
(Veću sliku možete otvoriti OVDJE.)

:LEGO28:


Poslije svega tog stresa, u ovom kolu se posložilo ovako:

Image

Najprije čestitke Surduku, koji je s najviše bodova na prvom mjestu. A onda i Ikariksu, fleku, Tomeku i PR3DAT0Ru: njihov međusobni položaj na tablici posložila je isključivo brzina, tj. vrijeme slanja odgovora (Tomek ovaj put nije primijenio metodu slanja odgovora u pet do dvanaest, tj. pet do dvadeset). Uočite da ta četvorka ima zapravo maksimalni broj bodova koji su se mogli osvojiti bez i najmanjeg utjecaja sreće.

Naravno, čestitke i svima ostalima - nije lako upustiti se u bitku sa izazovima kviza.

A pogledajte kakvu situaciju imamo u izlozima - čudniju nego ikada do sada!
Surduk nije član Kluba, pa bira iz izloga broj dva. Ali čeka dok nagradu izabere Ikariks, koji je u tom izlogu "doma". Član kluba nije ni flek, pa sa svog trećeg mjesta, shodno pravilima, nažalost više ne dohvaća izloge s nagradama. Uffff...

Edit: Link tablice općeg poretka me nešto zafrkava, objavljujem je tijekom dana. Edit opet: Objavljena.



Večeras u 20.30 opet je red na jedno specijalizirano kolo. Ali ne tako "lako" kao prije dva tjedna. Dapače, strah me je i reći, možda i najteže kolo do sada. :LEGO18:


Last edited by Eustahije on 09. Mar 2011. 16:46, edited 2 times in total.



09. Mar 2011. 09:15
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Oct 2010. 22:22
Posts: 315
Location: Kucica u Hercegovini
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
"U zadatku se zapravo radilo o tome da se među hijeroglifima hrama koji istražuje Indiana Jones vide nacrtani R2D2 i C3PO..." o mamma mia... Ko bi se oga sjetio, a ako bi se sjetio sumnjam da bi samo to povezalo indianu i SW... Ja sam razmisljao o Fordu...

A zadatk o otkrivanju seta je dosta neobičan... Ja sam računao i sa zadnjim dijelom auta gdje na eustahijevoj slici ispod Black Vehicle, Mudguard 2 x 4 with Arch Studded stoje dva 1x3 siva platea, a u "A" modelu tu bi trebao ići 2x2 crni plate, a ovi sivi 1x3 idu ispod crnih vrata. Također sam računao još sa 1x2 crnim plateom koji u "A" modelu ide ispred volana (no naklon pominijeg provjeravanja sam ustvrdio da to i nije točno, budući da na slici nazire 1x2 plate). Za one koje zanima model "A":
Image


Ah... sva tri boda u zadatku s pogađanjem, nisam očekivao. Prvo sam izbrojao sve ono što se vidi, i onda nadodavao dok sam mislio da je dovoljno i dvoji sam se između 55, 56 i 57, al sam nasreću dobro izabrao.

Inače 9 bodova, pa nije loše, ali opet sam zakazao kod dva zadatka kod koja nisam nikako smio. No cilj je postignut: naučio sam nešto novo!

_________________
ImageImage

May the Lego brick be with you!


09. Mar 2011. 09:35
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO
Eustahije wrote:
10. PROCIJENI BROJ - Koliko je trenutačno u pekari budućih i pečenih komada kruha zajedno?

Odmah pišem da ih je pedesetšest (56)!


Ehh... moj problem je što sam mislio da previše znam o pekarskom zanatu. Moja je procjena je u dijelu za pečenja sadržavala značajno veliki grijač, baš kao u pravim pećima (ili kakvim ih zamišljam). Nisam očekivao da je peć - prazna!!!
Pitam se kako uopće peče taj kruh ;)

offtopic:
Hmm... pečenje i peče kruh, ali peć i peći kruh? Pa tko je ovaj jezik smišljao?! Jel se nije to malo moglo optimizirati? Nisam za to da pišemo bez kvacica, ali ovo je isto malo previše. :LEGO56:

_________________
Image
storyatures.com


09. Mar 2011. 09:54
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 26. Dec 2010. 14:24
Posts: 91
Location: Pula (Rijeka)
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
Drugi zadatak nebi nikad rekao da se radilo o tome jer nemam pojma za to da se oni
pojavljuju na hijeroglifima iako sam točno odg. zbog glumca. Što se tiče devetog zadatka
sad mi je bed što sam išta spominjao jer bi možda neki baš dobili bodove na tom zadatku
i poredak bi bio potpuno drugačiji.

:LEGO01:

Pitanje Eustahije, u destom zadatku sam dobio bod pošto sam 52 komada napisao, je tako?


09. Mar 2011. 10:34
Profile
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 23:15
Posts: 1313
Location: Esseg, Kroatien
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
Čestitkeeeeeeee ! :LEGO04:

_________________
DarioD
http://dariod.epizy.com/


09. Mar 2011. 11:01
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 27. Jul 2010. 16:15
Posts: 1903
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
Svima čestitke! Drago mi je da je jednom i jedan sivi došao na vrh.

_________________
Brickset
MOCpages
Translegia


09. Mar 2011. 13:01
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO
DŽIP i BANKOMAT, ah... Kako mi to nije palo na pamet. >_>

Nego, da nešto rasčistimo...
Eustahije wrote:
PR3DAT0R s 57 - svakome po dva boda.

Erm, ja sam u svom odgovoru napisao ovo:
PR3DAT0R wrote:
10. Procjena ukupnog broja sirovih i pečenih komada kruha: 54.

Te bih stoga molio da se, ako je došlo do zabune, bodovi korigiraju...

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


09. Mar 2011. 13:12
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3697
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
Opa! :LEGO29: Nisam se nadao! Izvukla me pekara :LEGO24: Čestitke ostalima! :cane:

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


09. Mar 2011. 13:21
Profile
AFOL

Joined: 12. Jun 2010. 10:18
Posts: 1224
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
još sam najgori :LEGO16: :LEGO16: :LEGO16:


09. Mar 2011. 13:28
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: KKVIZ - 4. KOLO (odg. na str. 8!)
2. mjesto...! :LEGO29:
Sada ciljam još više i nadam se pitanjima koja nemaju veze sa srećom.

Iz drugog izloga biram...
Hmm...
Droida mi je bezveze, takvog nenaoružanog, vozač mi je jedan od najgorih CM-a 3. serije, tako da:
paketić crvenih 1x2 brickova (od kojih trenutno nemam niti jednog).


Čestitke Surduku na pobjedi (stvoren si za pekara :LEGO04: ).
Vidiš vidiš šta sreća radi.
Čestitam Ikariksu na dobrom guglanju i searchanju, te mu želim sreću u idućim kolima kviza. :LEGO32:

Šteta što je flek ostao bez nagrade, ali čestitke na visokom plasmanu.

Svaka čast i ovim malo sporijima od mene, puno se bodova ovdje poosvajalo.

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


09. Mar 2011. 13:29
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 89 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.