It is currently 29. Mar 2024. 14:54



Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
70404 - King's Castle (Castle) 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post 70404 - King's Castle (Castle)
Ovo nisam znao gdje postavit pa stavljam ovdje, obzirom da sam zamoljen od strane Vida i Gogzija.
Već sam pisao svoje okvirno mišljenje o setu, malo ću se ponovit...
Ovaj set po meni ima najveću manu plavu boju.
Da je stavljena siva ili dblg umjesto svih plavih slopeova (ćizeva), ljudi bi rekli (i ja među njima) da je OK.
Po meni nedostaje i visine u bočnim zidovima i postoje neke nelogičnosti u samoj gradnji, odnosno pravi dvorac ne bi imao u podnožju zidova one dark tan kockice uzorka cigle (pa koji to dvorac ima cigle u podnožju zida, koje navlače vlagu :LEGO13: )
Sviđa mi se kombinacija sive i drveta (simulacije drveta), odnosno smeđih kockica. Fali mu sand zelenih u zidovlju, ili dark zelenih.., ili lišća po panelima tu i tamo (moglo ih se postavit sa modified brickovima s isturenim studom u SNOT-u)
Odličan mehanizam za podizanje prednjih vrata, po meni još bolji sistem podizanja unutarnjih, željeznih/rešetkastih vrata. To je nešto što se može primjeniti i u nekim budućim kreacijama.
Dobar mi je prednji kockasti segment/dio oko vrata i zadnja kula sa drvenim vratima/ulazom.
Nakon što mi se djeca izigraju, sigurno ide u reciklažu, ali prije toga ću mu zamijenit plave ćizeve sa sivim da vidim taj efekt, odnosno hoće li biti bolji i lijepši (siguran sam da hoće)
Po meni, vrijedi 640 kuna što se tiče dijelova (stavljam i sliku popisa) i malo igre/nagrade djeci.
Da je "kolekcionarski" primjerak i nije...
Znači, ovdje je sve stavljeno što vrijedi iz Castle serije, oni crni pokušaji "nečeg" su izostavljeni + ona crna kočija s "problemom identiteta".
Eto, iskreno.., unaprijed hvala na razumijevanju, uz poz!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
I ono što mi treba/zanima me.., prelijepi su.
Image
I "oni" koji trenutno napadaju dvorac (tako su djeca odredila)
Image
+ s onaj manji set (nije mi uopće loš)
Image
Image

indeksirano


20. Oct 2013. 20:49
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: 70404 - Castle
Hvala na super recenziji i sad sam siguran da neću kupovati ništa od novog castla bilo je nedoiumica bi-nebi al jednostavno mi ne sjeda.


20. Oct 2013. 20:56
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 70404 - Castle
takoder Hrc hvala na ovoj "recenziji"

bit cu iskren i rec da me nisi uspio razuvjeriti...
nije da nema kockica..ima i to zgodnih ali ponavljam na koju god stranu pogledam samo vidim panele ..previse mi kradu fokus od ostalih stvari,sitnica ,detalja ...
da bi mogao biti dobra baza za nadogradnju..bi al doslovno baza ... koju treba poprilicno nadogradit..
svidaju mi se pokretni most/vrata i resetka/vrata to su mi stvari koje dvorac mora imati ..to mi je onako obavezna stvar... i ljepo izgleda..ne sumnjam da u tvojoj verziji bi to izgledalo daleko bolje
figovi mi izgledaju napravljeni bas za djecu ,klince.. nemaju neki hard core stih ... crno crveni jos ajd ,al plavi nikako... jedino zmaj i carobnjak prolaze jer opcenito volim ih...pa je to vise subjektivno nego objektivno..
od cijele castle povjesti ovo je jedina kolekcija koja me nije ni malo zaintrigirala ..

hvala jos jednom !

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


20. Oct 2013. 21:12
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
hvala hrvoje, odličan prikaz. Na žalost tema je pre loša, ovi plavi čizevi stvarno grdo izgledaju. Dvorac i nije tako loš ali mi nema nekog šarma, baš je ono duplo stile.

Nabavio sam najmanji set i figovi su mi grozni i dobri i zločesti. U ri sam vidio onog crnog viteza na konju s bardingom i to mi je ok.

I zmaj je fora, volio bi ga imat. Mala utvrda je neloša, i spaja se na dvorac, ali zašto pobogu one zastave panelići imaju slije umjesto standardnog printa.

Reci mi Kruna natileu 2x2 iznad ulaz u dvorac je li to print? Također te zastave što vise je to plastika pretpostavljam.

I kralj s ovim plaštom liči na klauna ili super M.

Di je kočija crna?


20. Oct 2013. 22:08
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
Pa nije ovo recenzija, recenzija bi trebala bit puno detaljnija, al nema veze.
Nego idemo redom...
Nisam nikog htio nagovorit ili odgovorit od ičega, samo sam odgovorio na molbu da detaljnije prikažem/poslikam set, cijenjenim kolegama kolekcionarima.
Samo to i ništa više.
Moja konstatacija i dalje stoji da je ovo idealan set za počet gradit Castle.
Uvjeren sam da bi set bio puno bolji da ima sve "ćizeve" sive umjesto plavih + neke dodatne detalje tipa visine bočnih zidova, ali onda ne bi bio 640 kuna.
Nadalje, Vid.., iznad vrata je naljepnica krune, zastave su plastične, ali ne od neke krute, nego od neke mekše.
Zaboravio sam napisat prije, ili ja ili nisam dovoljno setova kupovao u zadnje vrijeme, ili me osjećaj vara.., ali mi se čini da je kvaliteta brickova (pogotovo 1x2) lošija od prijašnjih. Neznam, uzmem brick od prije recimo 5 god i danas, ovaj danas mi se čini kao da je od lošije plastike... Inače, nisam siguran da znam set sa tolko "sivog materijala" (materijal je sve što možeš iskoristiti na razne načine kod gradnje dvoraca, uglavnom unutar zidova), osim modularaca.
Crna kočija je u "ropotarnici povijesti", otišla u reciklažu. Također i ona crna tzv građevina.
Obzirom da sam ja strastveni sakupljač (sve) crne vojske, meni ova zla nije loša. Dapače...
Još samo, obzirom da ja slažem i sve vezano u Space, WWII, i sl.., meni su paneli zakon, pogotovo ovi kutni, slijedom čega sam možda malo i subjektivan po pitanju toga.
Eto, to bi bilo sve što ću ja reći o tome.
Čujemo se, poz!


21. Oct 2013. 09:15
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
Gnje...grd set vrag ga zeo. Na nekim fotkama izgleda kao kopija lega :LEGO61: Ok, jasno mi je da su odabrali plavu boju naspram crvene iz zlog dvorca. Al rješenja su ta koja su me totalno razočarala - ljestve koje ne vode nigdje, "kraljevska dvorana" je manja od zatvora, nema bejzplejtova. Izgleda kao da je sklepan šuć-muć na brzinu..

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


21. Oct 2013. 12:54
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
thnx na recenziji, slike su mi popravile dojam o setu, ali i dalje spada u kategoriju promašaja, barem što se "must have" kategorije tiče.

tipičan set za djecu, no dobro, svakome svoje.

nadam se samo ako bude drugi val ove teme da će imati barem jedan village set :LEGO36:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


21. Oct 2013. 13:14
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
:LEGO13: dokle god imaju istog dizajnera, možemo samo sanjati.. nekak sumnjam da je ista osoba dizajnirala ovaj dvorac i MMW ili farmu..al šta jest super kod nove serije je dizajn amblema zlikovaca. Tu su konačno napravili nešto bolje u odnosu na zadnjih 5-10 godina..

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


21. Oct 2013. 13:17
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
Ne znam, nisam ni ja bas zagrijana za ovaj novi Castle.
Najruzniji LOTR/Hobbit set mi je bolji od ovih...

Znam da su to licence, pa bas nije ni ciljana publika ista, no gledam po svojoj "listi zelja" (koja nije bas velika)
i nisu nesto visoko...

Cekat jedno barem 30% popusta, ako se ikad odlucim na ovaj dvorac.
Set sa zmajem mozda i uzmem uz 20%...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


21. Oct 2013. 13:36
Profile
AFOL

Joined: 24. Jan 2013. 17:35
Posts: 373
Post Re: 70404 - King's Castle (Castle)
eto meni je dvorac bas super!!istina kingdoms dvorac je ljepsi ali nema veze ovaj mi isto nije tako los pogotovo ako se kupuje za dijete a i cijena nije losa!
pregrubi ste po mom misljenju i imam filing da vas je sve teze zadovoljiti :)


21. Oct 2013. 18:27
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.