It is currently 18. May 2024. 11:26



Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1, 2  Next
3837 - Monster 4 (Games) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post 3837 - Monster 4 (Games)
Moja prva recenzija, jeeej.

Prvo malo statistika:
Ime: Monster4
Cijena: 100 kn u One2play-u
Dijelovi: 141


Krenut ću s kutijom.
Prednja strana:
Ništa posebno, ukrašena da set izgleda dobro kao i kod svih drugih setova.
Piše broj igrača, vrijeme trajanja i dob za igranje(je li to potrebno?).
Image

Stražnja strana:
Prikazuje sadržaj kutije, bez nekakvih ukrasa, te par scena iz igre(uff, blic mi to uništi).
Image

Dijelovi:
Čak 20 glava, 28 coneova 1x1, 30 tileova(računajući rezervne), 16 jumpera 1x2, dosta brickova, te veliki zeleni plateovi.
Sve u svemu nije loše.
(tek sam na kraju sortiranja shvatio da sam trebao sortirati na stražnjoj strani baseplatea :LEGO13: --- bilo bi lakše)
Image

Upute i pravila igre:
Upute su male, svega 16 stranica + popis dijelova + oglasi za druge igre.
Pravila dolaze na osam jezika ovisno o području na koje se igra distribuira.
U ovom slučaju to su: ruski, poljski, mađarski, češki, slovački, hrvatski, slovenski i ukrajinski.
Na stražnjoj strani pravila opet oglasi za druge igre.
Image

Slaganje je krajnje jednostavno, ne bi trebalo trajati više od 10 minuta. Ja sam svog složio u City Centru u jednom cafeu.
Zaboravih kupiti BBQStand. :LEGO08:
Nakon jednog slaganja već sve znate napamet.


Pauk:
Prilično simpatičan, vrlo jednostavan za slaganje, ali su noge malo hrapave za razliku od istih dijelova u sivim bojama.
Na njemu dolaze 1x1 round plateovi sa otvorenim studom. :LEGO13: Prvi put vidim tako nešto iako mislim da dolazi i u 3825 Robo Champ setu u više primjeraka.
Image

Glave:
Evo, tu se bolje vide:
Bundeve su izvrsne, a i ostale su baš za neki Noć Vještica MOC.
Neke su već prije bile izdavane, ali ove crvene i smeđe prvi put vidim(jel to Chewbaccino)
Image

Kocka:
Brzo je postala prašnjava, vjerojatno je za to odgovoran njen gumeni rub(zbog njega i čudno odskače).
Pored nje je alat za micanje tileova.
Pojasnit ću sve te stranice malo niže kad napišem pravila igre.
Image
Image

Evo kako izgleda igra spremna za igranje:
Gotova igra savršeno se uklapa u kutiju i lako se sprema(nema lsike za to).
Image

Dijelovi viška:
Image


Pravila:
Grobovi se dijele na 4 grobarske zone. Svaka se sastoji od 4 groba iste boje(svijetlosive ili tamnosive).
2 grobarske zone su svijetlosive, a dvije tamnosive.
Cilj igre je poredati 4 svoja čudovišta(ili manje sa džoker kosturima) u isti red, stupac ili dijagonalu.
Objašnjenja strana kocke:
Light Bluish Grey strana: postavi ili premjesti bilo koje svoje čudovište na bilo koji slobodan Light Bluish Grey(svijetlo sivi) grob.
Ako je takav zauzet propuštaš potez.
Dark Bluish Grey strana: postavi ili premjesti bilo koje svoje čudovište na bilo koji slobodan Dark Bluish Grey(tamno sivi) grob.
Ako je takav zauzet propuštaš potez.
Light-Dark Bluish Gray strana: postavi ili premjesti bilo koje svoje čudovište na bilo koji slobodan Light ili Dark Bluish Grey grob. Ako je takav zauzet propuštaš potez.
Bijela strana: postavi ili premjesti jednog kostura na bilo koji slobodan grob.
Kosturi su džokeri i oni svim igračima vrijede kao njihova čudovišta. Takva je pobjeda moguća u ovim slučajevima:
4 čudovišta, 3 čudovišta + 1 kostur, 2 čudovišta + 2 kostura, 1 čudovište + 3 kostura.
U alternativnim verzijama igre, kosturi mogu služiti kao blokade i jošneke zabavne stvari.
Crna strana: pomakni pauka u bilo koju grobarsku zonu. Sva čudovišta u toj grobarskoj zoni se miču
s ploče i vraćaju njihovim igračima(uplaše se, kako piše u pravlima). Kosturi ostaju na polju bez obzira na pauka.
Ako postavite čudovište u grobarsku zonu u kojoj je pauk, ono ostaje tamo, jer se čudovišta boje( :lol: ) pauka samo kada skače.
U alternativnoj verziji igre, pauk može plašiti samo protivnikova čudovišta i samo njih stjerati s ploče.
Šarena strana(crveno, narančasto, zeleno, smeđe): odaberi jedno protivnikovo čudovište i makni ga
s ploče. Potom ga zamjeni jednim svojim čudovištem(može i s polja i nepostavljeno).
I to bi trebalo objasniti cijelu igru. :LEGO07:

Ako ne želite trgati prste odvajajući tileovi s onim alatom priloženim uz set, možete pokušati s ovim dijelom.
Meni je poštedio prste nekih muka, ali je dosta slično, pa kako tko hoće. Samo kažem za ovo.
Image
Naslonite vrh panela uz rub tilea i uz pomoć studa sa strane koji služi kao oslonac povucite panel unazad pritom ga i dalje
pritiščući uz rub tilea.
Image
I hop!
Image

I za kraj, da ne pomislite da je to minifig scale(a i za šalu):
Image
Kostur: "Očekujete od mene da budem pokopan u tom sitnom grobu za nekakvu glupu recenziju?
Pa to je MICRO SCALE!!!!!"
Neidentificirani glumac u recenziji(skraćeno NGUR): "Hmm, imaš pravo, malo si veći od groba."

Image
NGUR:Ovo bi trebalo proći.

Image
NGUR: "TA-DAAM! :LEGO10:
Hmph, a možda su to posude za kremiranje."


Dijelovi: 10/10
Dijelovi su uistinu izvrsni i korisni. Od glava do tileova i jumpera.
Igrivost: 10/10
Pa ipak se zove igra, zar ne?
Omjer cijena/dijelovi: 7/10
Sasvim pristojan i prosječan.
Sveukupno: 9/10


Link na sve slike:
http://img580.imageshack.us/gal.php?g=dijelovi.png


I što mislite o mom prvom reviewu.
Pls komentirajte!

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


10. Oct 2010. 12:56
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 06. Mar 2010. 15:05
Posts: 673
Location: Dugo Selo
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
Odlična recenzija,volim kad su "osobne" slike!

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=andy_97
http://www.mocpages.com/home.php/56182


10. Oct 2010. 14:01
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 27. Jul 2010. 16:15
Posts: 1903
Location: Zagreb
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
:LEGO05: Super recenzija.

_________________
Brickset
MOCpages
Translegia


10. Oct 2010. 19:35
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
Hvala na komentarima.

A zašto ostali ne kometiraju? :LEGO32: :LEGO08:

Znam da mi je ovo prva recenzija, ali svejedno bi bilo lijepo kada bi bilo više komentara. :LEGO76:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


10. Oct 2010. 19:41
Profile
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
onaj "alat za skidanje" je minifig kljuc

:LEGO05:


10. Oct 2010. 20:14
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2010. 21:46
Posts: 764
Location: Rijeka
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
Sviđa mi se recenzija! :)

Jedino vrijedno u toj igri su glave. Makar mi i ona kocka dobro izgleda.
Nisam siguran ako je vrijedno kupiti za 100kn?

Mislim da bi trebali izbrisati ono sa "godinama". Nema smisla.

_________________
Molim da mi se jave zainteresirani za Starcraft dioramu.
------<======>------<======>------<======>------
Moj najbolji set - 8043 Motorized Excavator
http://www.brickset.com/search/?owned=Luka-Lamtarn
http://www.youtube.com/user/LamtarnLegoLuka


10. Oct 2010. 20:19
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
davor wrote:
onaj "alat za skidanje" je minifig kljuc

:LEGO05:

Auch, ne mogu reći da nisam znao jer sam ga vidio u jednom malom setu od 60 kn u kojem ženski minifig vozi auto, a drugi i radničkom odijelu ima taj ključ. Ne sjećam se broja seta.
Moja pogreška.


Naprijed kritike!!! :LEGO55:
Naprijed ispravljanje!!! :LEGO55:
:LEGO70:

Tehnika moljakanja uvijek navuče komentare, da mi je stisnut rukom onome tko je to izmislio... :LEGO10:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


10. Oct 2010. 20:33
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2009. 20:09
Posts: 465
Location: Varaždin
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
super recenzija ! :LEGO05: :LEGO04:


10. Oct 2010. 21:47
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
Pa kud si navalio, Ikariks, nema ni osam sati da si objavio recenziju, a već bi tri stranice recenzija recenzije. Tako brzo se ne stigne ni olovka našiljiti. A ako je netko, recimo, krenuo čitati 744 slike prvog dijela nove ž-ove avanture, neće ga biti na ovom dijelu foruma do kraja mjeseca.

No, dobro, kad već izazivaš, evo (zvuk pucketanja prstiju kad ih se onako ispreplete i presavine). :LEGO27:

Ukratko, tvoja recenzija svidjela mi se više od samog seta dok ga nisi recenzirao. A nakon čitanja recenzije sviđa mi se i set. I vuče da se pozabavim grobljima. To jest, zaigram igru.

Na primjer, iz slike na kutiji, pa sve dok nisam došao do tvoje fotke s kosturom (i njegovog dijaloga s NGUR-om), nisam skužio da je igraća ploča zapravo groblje. :LEGO29: Vi ostali ste odmah shvatili? Sad mi i sve te bundeve, vampiri i ostala oprema imaju smisla.

Kao i mnogi na Forumu, i ja volim recenzije s vlastitim fotkama i razmišljanjima, umjesto da se samo pobroje dijelovi i pronađe neka fotka na netu. Znači, tu si dobio plus. Dodatni plus si dobio malom-školom-korištenja-onog-dijela-umjesto-ključa. A još dodatni malim igrokazom s NGUR-om i kosturom. Btw, NGUR je zgodan štos sam po sebi.

Dobro je da si opisao pravila igre i mislim da to treba biti pravilo u recenzijama igara. (Osim onih trivijalnih tipa Čovječe ne ljuti se. OK, šah nije trivijalan, ali kad netko od povratnika iz Danske recenzira ono čudo, ni tu ne trebaju pravila šaha. :LEGO26: )
Jedino ne kužim ovaj dio:
Ikariks wrote:
Light-Dark Bluish Gray strana: postavi ili premjesti bilo koje svoje čudovište na bilo koji slobodan Light ili Dark Bluish Grey grob.
Bijela strana: postavi ili premjesti jednog kostura na bilo koji slobodan grob.
Ako dobro vidim, postoje samo svijetlosivi i tamnosivi grobovi. Znači da te dvije stranice kockice de facto govore isto?

Edit: Skužio naknadno - lijepo piše da je jedno za čudovište, a drugo za kosture.


Kad smo već kod grobova:
Ikariks wrote:
Hmph, a možda su to posude za kremiranje.
Ispravak netočnog navoda. Ne postoje posude za kremiranje. Kremira se u lijesu. Pepeo se čuva u urni. A urna se čuva na polju urni, valjda si na to mislio. (Ovdje sam radi pojačanja jezovitosti htio ubaciti još neke tehničke detalje procesa kremacije, ali odustao sam. Zadovoljit ću se samo linkom na legendarnu scenu "Tata spalio Đenku", na koju sam baš neki dan naletio.)

:LEGO52:

Brrr, da se vratim na recenziju. :LEGO22: Mislim da je oznaka dobi za igranje na kutiji potrebna. Ovdje nije riječ o tome da nam kažu je li neki City komplet za +5 ili +8 ili +18, nego bi nam tim podatkom trebali nešto reći i o kompleksnosti pravila igre. Hvalevrijedan podatak kad kupujete dar za neko dijete, a ne znate kakva je to igra zapravo. (Ovo je na primjer sofisticiranija varijanta križića-kružića, ne?)

Fotke dobre. Trebao bi poraditi na problemu koji ti (na većini fotki) stvara blic.

Kao pohvalu ističem da su mi za oko zapele samo tri gramatičke pogreške. I nekoliko korektorskih propusta. :LEGO21:

Ikariks wrote:
davor wrote:
onaj "alat za skidanje" je minifig kljuc
Auch, ne mogu reći da nisam znao jer sam ga vidio u jednom malom setu
Uhhh, to nisi smio priznati, VIDI što kaže BrickLink u koliko se setova pojavljuje. :LEGO18:

Ikariks wrote:
Zaboravih kupiti BBQStand.
Glavu gore, sad si barem naučio kako se dođe do CCO-a. :LEGO05:


10. Oct 2010. 21:51
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: 3837 Monster4 - recenzija
Nisam ja tražio 3 stranice, samo komentare, makar i kratke. :LEGO13:
Uff, ok, pretjerao sam, pokušat ću suzdržati se idući put. :LEGO48:

Znao sam da ne trebam pisati ovo s kremiranjem, bilo je malo nelogično i ne baš previše humoristično), sjećam se da sam na groblju u Lučkom vidio nekakvu sitnu površinu u obliku kvadrata i baka mi je rekla da to ima nekakve veze s kremiranjem. I eto, ja brzopleto zaključio da su to posude(:udarac dlanom u čelo:) za kremiranje. A sad jel' baka rekla točnu tvrdnju ili ne, sada me sve manje zanima. :LEGO26:

U vezi blica, slikao sam po noći, bez pristupa danjeg svjetla, iako sam mogao pričekati do jutra, jer sam u 3 dana 6 puta sastavljao i rastavljao taj set pa sam ga mogao opet ujutro rastaviti i sastaviti.. :LEGO14:

Označavanje dobi za igranje na kutiji: da, imaš pravo, možda kod igara to jest potrebno, nisu sva pravila tako jednostavna.

Eustahije wrote:
Kao pohvalu ističem da su mi za oko zapele samo tri gramatičke pogreške. I nekoliko korektorskih propusta

Priznajem, pravopis mi je jača strana, a na kakve korektorske propuste misliš?
Fulana ili preskočena tipka? Što točno, jer kod brzog pisanja, to mi se često dogodi

Eustahije wrote:
Uhhh, to nisi smio priznati, VIDI što kaže BrickLink u koliko se setova pojavljuje.

To je bio prvi set u kojem sam vidio kako ga netko upotrebljava, a sad, tko zna gdje sam ga još vidio, a ne sjećam se. :LEGO20:


Eustahije wrote:
Glavu gore, sad si barem naučio kako se dođe do CCO-a.

Zapravo, nisam išao sam, niti javnim prijevozom, tako da još en znam kako doći do CC1 sam. :LEGO20:
I nigdje nisam niti primjetio autobus, tramvaj ili bilo kakvu naznaku javnog prijevoza. :LEGO41:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


11. Oct 2010. 11:18
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 15 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.