It is currently 18. May 2024. 14:02



Reply to topic  [ 9 posts ] 
10198 - Tantive IV (Star Wars) 
Author Message
Post 10198 - Tantive IV (Star Wars)
Image

Image

Image

Image

Godina:2009
Dijelova:1408
Minifigure:5



Cim set ima 10XXX u naslovu obicno je nesto posebno. I ovdje je to slucaj. Prva stvar kad uzmes poprilicno veliku kutiju u ruku osjetis da je teska i dobro popunjena, za razliku od vecine setova koje kupis i osjetis propuh u kutiji. Box art je u klasicnom 10 godina lego SW stilu. Kada sam izvadio sve vrecice iz kutije zauzele su cijeli stol.

Dijelovi: U 1408 dijelova u setu mora se naci po defaultu veca kolicina iznimno korisnih kocaka. 8 SW tile 1x2 kompjutera!!!!, pilotska kabina, dishevi raznih velicina, bijeli radar, velika kolicina raznih tile-ova, grillova, 1x1 round plate-ova, svijetlo plavi tile-ovi, White Slope Curved 8 x 6 x 2 Double/Inverted (iznimno korisna stvar!!!). Sve u svemu jako puno korisnih stvari. Set ne sadrzi naljepnice , sve je print!

Slaganje:Za sloziti ovo mi je trebalo oko 3 sata bez pauze. Nije bilo zamorno i repetativno sto je veliki plus. Nedostatak numeriranih vrecica, gradnje po segmentima i cinjenjice da su dosta cudno izmjesani brickovi u vrecicama otezava cijeli posao no istovremeno ga cini i zabavnim i dugotrajnijim. Nema problema u instrukcijam sa bojama, tako da je tesko pogrijesiti i upotrebiti krivu kocku. Kod segmenata koji su repetativniji ima varijacija jer je brod asimetrican, tako da cak ni to nije zamor (tipa gradnja motora i pokrova motora). Super. odvojis par sati i uzivas u slaganju!

Model: Kad ga se slozi model izgleda mocno i veliko. 52 cm duzine, 19 sirine. Ono sto prvo upada u oci je da set totalno naginje ka UCS seriji i da je niti pola stepenice da bude cisti UCS. Nedavno sam imao prilike vidjeti uzivo 7665 Republic Cruiser i mogu reci da je Tantiv u usporedbi s njim 4 klase iznad i po detaljnosti i generalnom filingu. Definitivno model koj nije raden da trcis po sobi uz zvuk "whussssssssssssssshhhhh" nego nesto sto ces staviti na pocasno mjesto na polici, a figurice iskoristiti za nesto pametnije. Ono sto je jako cool na modelu sto su neki dijelovi asimetricni sto dodaje bas ekstra filing cijelom modelu.

Minifigure:
5 figurica - R2-D2, Leia, C-3PO, Rebel Trooper i jedinstvena figurica za ovaj set Captain Antilles.

Captain Antilles - Nova figurica, sa back printom i najgenijalnije dvostranom glavom - "normalnom" i "gusenje" tako da ga se moze koristiti za rekreirat slavnu scenu kad ga Vader davi i ubije.
Image


Generalni dojam: Odlican set, odlicna zabava, predivan model za staviti na policu uz dodatak ekstra figurica. ......e da samo jos ima onaj mali display i naljepnicu s tehnickim karakteristikama ko UCS setovi to bi bilo ono....ufff...


Last edited by davor on 30. Sep 2010. 13:24, edited 1 time in total.



30. Sep 2010. 11:55
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
Baš mi je drago.., zaslužio si takav set...
Pretpostavljam da ima ocjenu 10/10..?
Kao što sam i napisao na drugom postu.., ova "mrcina" ostaje...
Pozdrav !


30. Sep 2010. 12:11
Profile
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
10/10...iako je van kategorije set pa nisam htio stavljat ocijenu


30. Sep 2010. 12:21
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
Slažem se sa svime osim sa onim dijelom o polici. Ja ga definitivno neću staviti na policu nego ću se igrati s njim (ipak ima 5 figurica i 5 otvora za igranje) prije nego ga rastavim.

I da, već sam trčao po sobi i radio "fšššššššijuuuuu". :LEGO05:

Zaboravio si spomenuti pokretne pljuce i veliku količinu ten dijelova (na jednom ne-ten setu, što je jako dobro).

I naravno svaka recenzija mora imati izvornu sliku kao npr.:

Image

Moja ocjena je također desetka, čista k'o sunce.

_________________
flickr YouTube Brickset


30. Sep 2010. 12:26
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
stvarno je prekrasan. čestitke na ulovu ovako fantastičnog seta. :LEGO04:
set nema naljepnica, jel da?

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


30. Sep 2010. 13:08
Profile
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
tako je nema!! vidis to sam zaboravio napisat!


Last edited by Marin on 30. Sep 2010. 13:57, edited 1 time in total.

Nepotreban citat... :(



30. Sep 2010. 13:23
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
Eee da, stvarno, to je ono što je predivno: sve je printano na kockice (iako ima samo 5 različitih kockica sa printom)!

I još nešto, "podvozje" je jako lijepo. Ne kao ostatak broda, ali ipak su se potrudili ne zapostaviti ga skroz.

Napomenuo bih griblse koje inače ne volim, ali ovdje su odrađeni sa samo 4 različite kockice i osjete se obrasci (i već spomenuta asimetrija) pa mi se sviđa.

_________________
flickr YouTube Brickset


30. Sep 2010. 13:55
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
Set je stvarno prelijep, ali mi je cudno da su ga stavili medu UCS-ove jer vise lici na klasicni ali veliki set.


30. Sep 2010. 15:09
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: 10198 - Tantive IV - review
Ni nisu ga stavili u UCS. :LEGO05:

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=10198-1
http://www.brickset.com/detail/?Set=10198-1

_________________
flickr YouTube Brickset


01. Oct 2010. 00:03
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 9 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.