It is currently 18. May 2024. 15:29



Reply to topic  [ 9 posts ] 
8061 - Gateway of the Squid (Atlantis) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post 8061 - Gateway of the Squid (Atlantis)
Image 8061 Gateway of the Squid


Djelova: 336
Minifigure: 3
Cijena: 300,00 kn



Drugi najveći Atlantis set jedini je koji se bavi objektima, a ne vozilima, i kao takav (jer vaš rezecent nije ljubitelj vozila i plovila i ostalih čuda kojima je težište na akciji umjesto na drami) je postao predmet mog proučavanja.
Detalj kutije:
Image

Kad se kutija otvori lijepo popuni stol. Posebno je zanimljiva slika druge knjige uputa sa fino složenom scenom kojoj nije svrha samo izreklamirati setove već razotkriti malo ugođaja kojeg su dizajneri ovom temom htjeli postići. A to su tamne i mračne dubine i neviđena čuda u njima.
Image

Vrećica 1 sadrži figove i dva morska čudovišta. Pregolem izbor krakova svih vrsta i boja, kao stvoreno za kreacija mraka i tame na pragu Dark Fantasy teme.
Image

Evo igradnje prvog čudovišta - goleme sipe. Riječ je o životinji, ali sa jakim robotskih štihom.
Image

Pravi horror wedgeova i wedganih slopeova, fuj.
Image

Evo i prve zanimljivosti. Novi "zubi". Odličnog oblika, vrlo vjerno dočaravaju zube ili kandže predatora. Zanimljivo je da su blago gumenasti - nije loše. Ali ono još zanimljivije je da su i naši stari klasični mali rogovi - gumenasti!!! E, to je neočekivano. Isti element napravljen u drugom materijalu - to se ne vidi često.
Image

Mehanizam zubala sipe se rotira. Cijeli gumenasti princip izvedbeno je dosta dobar i ugodan za slagati i dirati.
Image

Dva velika kraka su također gumenasti, viđeni davno u recenziji Marinovog rođendanskog Bionicle seta (koji mu je link, da ga ubaci u index recenzija?)
Tu su i zanimljive crne zubo-peraje.
Image

Evo cijele sipe i nenaljepljenih još naljepnica. Cijela je sipa vrlo velika, nezgrapna, rupasto kockasta, bez obzira na wedgeove. Ali izgleda strašno, što joj je i cilj.
Image

Viška ko u bajci. (Jer samo u bajkama ima viška, u stvarnosti ima samo manjka ;) )
Image

Set ima i dva ronioca. Žena ima lice iz kraljice iz Drawbridge defencea, a dečko je novi.
Image

Evo novost kod dečka. Genijalni back print!!!
Image

A tu je i gospodar dubina. Bricklink ga zove Squid Warrior, ali daleko je to od običnog ratnika. To je gospodin Chtulu himself.
Image

Tijelo i kaciga su od tvrde gume, vrhunske izrade. Kaciga je nešto prekrasno, puna detalja i oblika. Noge imaju klasične studove kao i noge normalnih figova, vrlo čvrsto drže, nema šanse da se odvoji ili nešto.
Image

A kad skinemo kacigu ispod je jedan ugly MF. Ružan kao noć. Ali i strašan. Puno iskoristiviji od lica Manta warriora, već ga vidim u vinjetama dječjih noćnih mora, kako viri iz ormara sa tim slatkim crvenim očima.
Image

Kaciga može svugdje, ali zgodnije je ako nositelj ima razmaknutije oči, inače kao da gleda u križ.
Image

Drugo čudovište iz morskih dubina je bijela hobotnica, također robotskog ugođaja.
Image

Vrlo jednostavne, a vrlo efektne gradnje. Hrpa dobrih kockica.
Image

Krakovi su izuzetno pokretljivi, i igrivost sa hobotnicom je vrhunska. U stvari sam se cijeli dan igrao s njom. I ne samo ja. Cijela je obitelj oduševljena.
Image

Hobotnica u akciji. Malo podsjeća na skeleton kavez iz ranijeg Castle seta.
Image

Sipa u akciji. Nije baš fotogenična.
Image

A to je zato jer i nije baš nešto. Istovremeno i kockasta i krivuljasta. Najgore je što se mehanizam vrtnje zuba jedva okreće, jer čim se poigraš s krakovima, zaglave se sa zubima.
Image

A tek je odozada ružna. SNOT, neuspješno pokušava dati bolju liniju. Sipu je bolje pregraditi u neku futurističku podmornicu, smislenije će izgledati.
Image

Vrećica dva. Od nje ćemo napraviti kapiju.
Image

Zanimljive kockice. Neke nove u zlatnoj boji, podloga za Atlantis prsten i sam prsten.
Image

Prsten ima duboki stud odozdo, pa se lako drži u ruci.
Image

Kapija će se otvarati sa gumicama. Odlično složeno, i super je jedna gumica preklopljena u osmicu da joj se okrene smjer vrtnje.
Image

Sve se zakamuflira u tan podlogu.
Image

Gotova vrata. U mehanizam se stavi prsten i okrene...
Image

..i TA-DA!!! Vrata se otvaraju. Ovo je priznajem super. Jako me podsjeća na Indiana Jones And The Fate of Atlantis, staru LucasArts avanturu koju sam obožava i još uvijek je obožavam. Garant su ideju prstena pokupili iz te igre, tamo su to sun diskovi, a izgledaju slično, i imaju istu namjenu - otvoriti vrata Atlantide. (Inače, tema te igre je puno bolaj od same pre-futurističke LEGO teme, no dobro... Ne možemo imati sve.)
Image

Treća vrečica ima hrpu kockica. Ništa posebno značajno, iako ima bogat izbor dobrih sivih i tan kockica, posebno lukova.
Image

Tu gradimo tron koji se nalazi iza vrata. Odlične boje.
Image

Bit će i tajnih vrata (trap doors), neće ti ronioci tek tako do Atlantide. Mehaniza otvaranja i zatvaranja ovih vrat je vrl ojednostavan, a puno bolji nego sam ih dosad viđao po setovima.
Image

Cijeli tron. Lijepo povišen. Zgodno SNOT-ani lukovi. Tu su i držači za čudovišta.
Image

Spojeno s vratima i sa nataknutim čudovištima izgleda opako. Ok, staviti sipu gore i hobotnicu pokraj nema neke veze s igrivošću, ali je ok za slikanje.
Image

A sad mi recite, kako će jadan ronio proći ta zlatna vrata bez ključa?! Oh kako će!!! Ako nema ključa ne može okrenuti mehanizam i nikad neće moći proći kroz vrata.
Right?
Wrong!!!
Evo hint: ronioc - more - plivanje.
Pa zaboga, samo će zamahnuti perajama i preplivati PREKO vrata. A čemu onda ona trap doors, koja se otvore da neželjeni posjetioc propadne kroz njih? Doista čemu? Kako propasti kroz rupu, ako niti ne hodaš nego plivaš preko nje?!?!
Čisti fail, zaboravljanja na treću dimenziju. Eh...

Zaključno:
Odličan set, vrlo isplativ, vrlo poseban po kockicama koje nudi.

Dobro:
Dobre boje i oblici gradivnih kockica
Hrpe krakova i zuba
Odlična hobotnica
Chtulu

Loše:
Ružna sipa
Tupavo osmišljene klopke

Ocjena: 9/10 - Iako je sipa ružnoća živa, ipak su kockice od kojih se sastoji, krakovi i zubi super cool, a osim sipe nema drugih mana.

_________________
Image
storyatures.com


09. Feb 2010. 23:42
Profile WWW
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 23:15
Posts: 1313
Location: Esseg, Kroatien
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Pa ne možeš to tako raditi. Toliko si eksplicitan i banalan. Dok čovjek čita tvoju recenziju, do sita se naslaže i naigra, da se poslije pita,, treba li mi to uopće? :LEGO05: . Sve sam doživio, samo mi fali onaj filing pod prstima gumenkastih dijelova... A miris, imaju li i neki poseban gumenkasti miris... ili su izostavili tu dimenziju. Obožavam te sintetičke mirise novoga... svježe otvorene kutije, uputa, pa čak i unutrašnjosti novoga automobila :LEGO23:
Odlično, stavrno kao da sam slagao set.

_________________
DarioD
http://dariod.epizy.com/


10. Feb 2010. 00:51
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
super review, set me složen podsjeća na Jabba's palace.


10. Feb 2010. 08:59
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Da, znam... To s detaljnim reviewima sam pokupio s Eurobricks. Super je čitati takve review, ali nestane drž otkrivanja čega sve ima u kutiji jednom kad je se dočepam.
Inače, mislim da je ok čitati za setove koje ionako nećeš kupiti, ili se dvoumiš. A neki koji baš baš želiš - ponekad je cool ne čitati ništa o njemu, i što manje gledati sliku kutije, da užitak otvaranja i slaganja bude veći.
Ako pretjerujem s fotkama, samo recite, mogu ja to i šturije.

Da, ima malo feelinga Jabba's palacea, točno. U stvari, dobar je set već i zato što se lako pretvori u bilo koju drugu (a posebno u neku zlu) palaču ili tron.

_________________
Image
storyatures.com


10. Feb 2010. 11:56
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Meni se samo svidja ovaj hobotnica-minifig.

Inace, stvarno, kako ti se samo da to sve poslikavati :LEGO03: -
mislim dobro za nas - stvarno vidis sve sto treba, pa nema ni potrebe kupovati set.

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


10. Feb 2010. 13:46
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 04. Nov 2009. 18:42
Posts: 64
Location: ZADAR
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Mi smo ga kupili, kao nagradu sinu jer je bio najhrabriji u zubara, više puta!!! Podsjećam da mi mali ima 6 godina, za one koji će možda pomisliti, ah pa što je to tako teško!!! Inače meni se sviđa set jer je raznovrstan. A kupili smo i raka, koji se izvrsno nadopunjuje s ovim setom, još da je koju podmornicu :P ???!!!

:LEGO62: mama lego


10. Feb 2010. 19:04
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2009. 16:49
Posts: 275
Location: Zagreb
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Wow! :LEGO29: Nisam ni znao da je ovaj set tako dobar! Da imam novaca odmah bih ga kupio!

(da bar ja dobivam setove za hrabrost kod zubara(ne bi ih baš bilo puno, ali...))

_________________
:LEGO76: OBOŽAVAM LEGO!!! :LEGO76:


10. Feb 2010. 19:14
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 22:39
Posts: 1281
Location: Split
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Odlicno !

U cijelom setu najbolja stvar mi je ovaj Crveni Minifig ! A i zlatna vrata su cool

_________________
Image

[Reveal] Spoiler:
Otvarajte na vlastitu odgovornost.
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
Upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Upozoravam vas...
[Reveal] Spoiler:
Zadnje upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Još malo...
[Reveal] Spoiler:
Zbog ćega trošite vrijeme na čitanje ovih bezvezarija , a ne na LEGO ?


22. Apr 2010. 15:31
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 10:33
Posts: 670
Location: Zagreb
Post Re: 8061 Gateway of the Squid recenzija
Dobar set, recenziju već dugo nismo vidjeli! Sviđaju mi se vrata... :LEGO25:


22. Apr 2010. 18:46
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 9 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.