It is currently 18. May 2024. 14:37



Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
6243 - Brickbeard's Bounty (Pirates) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post 6243 - Brickbeard's Bounty (Pirates)
Da malo kopiram davorove recenzije ;)


6243 Brickbeard's Bounty - recenzija

Djelova: 553
Minifigure: 8 + 3 životinje

Dizajn:
Općenito odličan, boje su genijalne, neki djelovi su mi manje jasni, ali dat će se popraviti. 7/10

Slaganje:
Čak dva sata, a mislio sam da će biti 45 min maksimalno. Gušt vrhunski. 9/10

Kocke:
Odlične. Nije se štedilo na novim bojama, dosta zlatne, dosta raznolikih, pa i rijetkih. Nije bogat (ni proporcionalno) kao MMV, ali se sa ovim može svašta. Stupovi su mi superiskoristivi, a jedra i trup su naravno neiskoristivi za išta osim za brodove. 8/10

Figurice:
Na žalost hrpa pirata i imperijalaca koji već dolaze i sa drugim piratskim setovima (mrzim duple), ali je zato kapetan unikat, a djeva u bijelom je centralna figura. Da, i sirena ima najtorzo ikad, bolji i od Leie. Jasno i veliki morski pas je ... velik :) 10/10

Oružje i oprema:
Možda ću zvučati heretično, ali ima ih čak i previše :) 10/10

Cijena:
599 kn... Skupo ko vrag. Al piratski brodovi ne rastu na stablu. I mora biti skup. 6/10

Presuda:
Zaljubljen sam u brod, veselim se svom prvom MOC-u s njim, imam super ideju. Tko je kao mali želio biti pirat, i tko se sad želi igrati pirata - mora ga imati. 9/10 A ne-ljubitelje pirata (a tko je taj da ga samo vidim!!!), mislim da bi ocjena 8/10 zadovoljila.



A sad ozbiljnije stvari.
Evo slika i komentara djelova koji se moraju komentirati (uglavnom sam se fokusirao na mane):

Image
Velik je. Ima ga. Iako je kutija duplo veća od njega, ipak je solidno velik. Jasno, sva veličina ode na jarbole i jedra, trup i nije nešto velik, otprilike kao Troll Warship, ali zbog jedara izgleda puno veći. Vrlo je impozantan.

Image
Još jedna fotka.

Image
E sad, prva mana. Sirena se klima!!! What? Totalno čudno učvršćena. Moglo se pametnije siguran sam.
Ovaj plavi konop/cijev zanemarite. U originalu je crni, ali sam ga negdje uspio zagubiti. Tako to biva kad se ne složi set odma kad se kupi, nego se prvo radi nešto drugo od njega. (Konkretno, radio sam skele za Kopnena Vrata, faza 2)

Image
Dio s kormilom nema pristup!!! Cmmon!!! PA kako da se popnu. Mogu se doduše verati preko užadi koje drže jarbol, ali niej za očekivati da se kapetan bez ruke i noge penje konopcima. Loše!! Također, fali i dio ograde rekao bih.
Ono što je također loše tu su te lampe. Izgledaju dobro, ali su jako klimava i otpadnu čim ih taknem.

Image
Nema potpalublja!! Ok, ima nešto malo ispod kabine, ali brod koji ja želim mora imati potpalublje dužinom cijelog broda!! To će ići na redizajn obavezno. Ne može ovako, pa mornari nemaju gdje spavati.
Također, ova mreža je cool, ali otpada, odmah sam je učvrstio s par kockica koej su višak u setu i već je malo bolje. Ali originalno mreža stalno otpada.
Uglavnom, kad ekipa recenzira brod muči ih što ima rupe za 4 topa, a dole su samo dva. Meni nije bed, ima dosta topova u ostalim piratskim setovima, pa se to lako ispravi. 2 je ok (i jedan je gore)

Image
Kormilo se miče ali je samo ukras. Sad, da li sam to sanjao, ili su stari brodovi imali kormilo koje se upravljalo?

Image
Kad se mornar popne na jarbol i stane na stajačnicu (ili kako li se zove) od jedara ništa ne vidi. Ovo se relativno lako ispravi, pa ću i ispraviti kad dođe vrijeme.

Image
Jedra su prekrasna. Inicijano me mučilo što imaju lubanje, pa brod nije lako pretvoriti u imprejalni, ali to se riješi za samo 4$ na BL-u. Već su na putu 2 jedra bez lubanje. Naime, 4 velika jedra su jednaka, ali dva imaju jollyja a 2 ne. Novo jedro na BL-u košta 2$.
Trokutasto prednje jedro je genijalno učvršćeno.
Bilo bi cool smisliti mehanizam za namatanje jedra, ali ne znam je li izvedivo... jednog dana se odvažim i o tome razmisliti.

Image
Ove dvije puške su glupost čista. Na trenutak sam čak mislio da to možda treba biti ograda? Naime, mornar nikako ne može do njih, pa da ih koristi za pucanje, totalno su van dohvata. Eventualno bi se opet mogao uzverati preko konopa, ali nema dobu poziciju za sjest i pucat.

Image
Samo da spomenem ove konope koji drže jedra. Genijalni! Osim što super izgledaju, savršeno ušvrčuju jarbole. Može se mahati brodo u svim smjerovima i ostaje čvrst zbog ove dobre konstrukcije.
Ovak crveno zeleni SNOT ukras mi je malo išao na živce. Nekako nij u duhu ostatka broda. Ali ajde...

Image
Gornji dio kabine se makne pa imamo pristup kapetanovoj kabini. Interijer je malo siromašan ali korektan. Zidovi kabine su pre pre dobri (prozori, nakrivljeni zid, mrak!!). Ono što mi je gore je što nije mi baš lako dignuti taj krov kabine. Iako stoji samo na dva studa, nema ga se za što lijepo uhvatiti. Često probam dignuti, a skine mi se cijela kabina, a ne samo krov.

Image
Evo i zašto. Naime cijela se kabina može maknuti, pa imamo prostoriju potpalublja, u kojoj je naravno - štakor :).
Međutim, ta dva modula su dosta labava, i koliko je ostatak broda čvrst, kabina nije, pa treba znati kako uhvatiti brod da bi ga nosao po sobi.


Na kraju ... tih par mana su mi bile zanimljive, pa sam baš zbog njih i odlučio pisati recenziju. Zanima me kako ste vi te stvari doživjeli.
Finalno, brod je prvije svega lijep i poseban. Zbilja, zbilja me osvojio... A sad slijedi rastavljanje i slaganje jednog brod-MOC-a za potrebe Nargguna, a onda jednog lijepog dana, možda napravim cijeli brod kako spada, sa popravljenim svim navedenim manama.

_________________
Image
storyatures.com


20. Aug 2009. 02:50
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 22:39
Posts: 1281
Location: Split
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
Odlicna recenzija...sve probleme koje si imao/imaš sa brodom sam i ja imao (samo što nisam zagubio onu dugu crnu :LEGO22: )
Brod je odlican, ali neki detalji su stvarno jadni...
Ja sam onu prednju sirenu maknuo , i poslužila mi je kao minifig (fantasy) , jer stvarno me nervirala kako se moze vrtjeti oko svoje osi.
Ja kad sam vidio samo 2 topa, i 4 rupe mislio sam da mi nisu dali 2 topa...ali onda sam vidio na internetu da su samo 2...

_________________
Image

[Reveal] Spoiler:
Otvarajte na vlastitu odgovornost.
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
Upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Upozoravam vas...
[Reveal] Spoiler:
Zadnje upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Još malo...
[Reveal] Spoiler:
Zbog ćega trošite vrijeme na čitanje ovih bezvezarija , a ne na LEGO ?


20. Aug 2009. 11:34
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Jul 2009. 10:34
Posts: 903
Location: Varaždin
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
...ali je zato kapetan unikat...

taj kapetan se dobiju i u Shipwreck Hideout :D

_________________
Growing older doesn't mean growing up


20. Aug 2009. 11:40
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 22:39
Posts: 1281
Location: Split
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
I u onoj imperijalskoj postaji :LEGO11:

_________________
Image

[Reveal] Spoiler:
Otvarajte na vlastitu odgovornost.
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
Upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Upozoravam vas...
[Reveal] Spoiler:
Zadnje upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Još malo...
[Reveal] Spoiler:
Zbog ćega trošite vrijeme na čitanje ovih bezvezarija , a ne na LEGO ?


20. Aug 2009. 11:47
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Jul 2009. 15:36
Posts: 1239
Location: Zagreb
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
Super recenzija. :LEGO28: Svida mi se puno slika koje si prilozio. Moram taj set stavit na listu stvari koje moram kupit....

_________________
Jok3r - TM87


20. Aug 2009. 12:05
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 20. Feb 2009. 21:12
Posts: 1630
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
Lijepa recenzija!


20. Aug 2009. 12:09
Profile WWW
User avatar

Joined: 05. Apr 2009. 16:37
Posts: 1005
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
Mi danas bas rastavljamo brod, dosta mu je bilo mjesec dana zivota,sad je vrijeme za nove stvari :)
Inace brod mi se svidja zbogs irene,morskog psa, i jos nekih stvarcica tipa u vise manjih komada mu je trup ,al sve u svemu mnogo toga su uklonili i pojednostavnili tako da je brod izgubio kocke. 6286 Skull's Eye Schooneru nije ni do koljena kad gledam sve mogucnsti,al opet lijepo je imati svoj prvi iz kutije tek izvadjeni gusarski brod. Sto se tice topova,recimo na Schooneru su osmisljeni da fino klize po glatkim kockama napred-nazad i jako su okretni,a ovdje je sve nekako zapinje.

_________________
Sets owned by sonjecka http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sonjecka


20. Aug 2009. 12:30
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
sonjecka wrote:
Evo jednog malog zapisa o gradnji Skull's Eye Schoonera . ...


Sad sam opet proučio ovaj super post (Rekonstrukcije Starih Setova) i moram reći da novi brod zbilja nema duha kao stari.

Potpuno sam zaboravio primjetiti da nema ni sidro ni kompas. Sidro sreća imam neko, a kompas... hmm. Trebat će nabaviti!!!

Klizne topove koji se rotiraju na obe strane obavezno treba ugraditi popravljene, a otvaranje kabine izgleda odlično.

Međutim korimilo koje se vrti?! Wow... već skidam upute s peerona, ovaj dio moram posebno proučiti.

Pomoćni čamac spojen odozada - odlično!

Dva trokutaska jedra i jedno veeeliko centralno jedro - da Schooner je stvarno "jači" od Bountyja, jednostavno - Bounty mora ići na dogradnju. A ovo mu je idealan uzor.

Da sam sve ovo iščitao i ranije sigurno bi mu pala neka manja ocjena.

_________________
Image
storyatures.com


20. Aug 2009. 13:37
Profile WWW
User avatar

Joined: 05. Apr 2009. 16:37
Posts: 1005
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
Ovaj mi je takodjer bilo zanimljivo slagati jer izgleda minijaturno,a opet slozen je od hrpe malih kockica.I jarboli su mu takodjer fino rjeseni s kockicama,a ne s obicnim plasticnim slamkama :)
http://www.brickset.com/detail/?Set=6274-1

Kod Schoonera mi se jos svidja kombinacija crne i bijele na krmi,izgleda kao čipka, podsjeca na brod iz gooniesa. Nekako je otmjeniji i puniji. Sve na njemu je perfektno cvrsto,a kod ovog novog je sve klimavo.
http://www.brickset.com/detail/?Set=6286-1

Zelja mi je jos nabavit prvi brod, jer je izgledom takodjer vrlo mocan iako Schooner ima najvise kockica.
6285-1: Black Seas Barracuda
http://www.brickset.com/detail/?Set=6285-1

_________________
Sets owned by sonjecka http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sonjecka


20. Aug 2009. 14:09
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2008. 19:03
Posts: 216
Location: Vinkovci
Post Re: 6243 Brickbeard's Bounty - recenzija
odlično odrađena recenzija ž :LEGO28: svaka čast na trudu
i ja ga planiram pazarit već duugo (još mi samo on fali da kompletiram pirate2) al uvijek uleti neš novo na zlom ebayu

_________________
samo pirati...


21. Aug 2009. 14:47
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.