It is currently 17. May 2024. 07:43



Reply to topic  [ 2444 posts ]  Go to page Previous  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 245  Next
TEMA ZA ČAVRLJANJE 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2140
Location: Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
@Sven_F slažeš li ti sa strane kao i Marin? Isto pitanje vrijedi i za Anticu ako čita ;)

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


10. Nov 2020. 23:02
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Doći će izložbe valjda do ljeta, čini mi se da je pandemija i zima idealno vrijeme za slaganje.

@Filip: ako misliš, da li slažem doma za svoj gušt, ne. Previše se zabavljam na poslu jer sam u timu kojem je priroda takva da sam oslobođen puno izazova koje imaju druge teme. Ne moram razmišljati o dobnoj skupini, cjenovnom rangu i modeli imaju veću autonomnost odluka tako da mi skoro dođe kao da ionako slažem MOC. Negdje treba povući granicu i kad dođem doma želim vrijeme posvetiti drugim stvarima.


11. Nov 2020. 01:02
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Deni wrote:
sačuvaj me bože facebook grupa za ljubitelje lega. don't get me wrong, ali to nije profil ljubitelja lega koje ovaj klub okuplja. kolekcionari setova, roditelji s malom djecom, mame u potrazi za poklonima.

mislim da je naša publika na modernijim mrežama virtualne komunikacije koje ni meni nisu poznate.

Imam vague feeling da sam jednom naletjela na takvu domaću grupu, i slažem se, nije bila ni blizu mentaliteta ovog kluba, ili neke "prosječne" AFOL grupe.
To naravno ne znači da ne bi mogli napraviti vlastitu AFOL grupu koja ne bi bila za takvu ekipu. Onak, dosta je da postaviš par taktičkih pitanja na upadu u grupu koja bi automatski odpisala mame u potrazi za pokonima i slične... Što je SNOT? :LEGO24:

Ono što ja hoću reći jest da smatram da bi ovaj community bio dosta jači kad bi imao takvu platformu za komunikaciju, nešto na čemu ljudi tak i tak redovno vise, nešto što je "instantnije" od foruma (koliko god ja osobno voljela forume). A zatvorena grupa za članove kluba... To je ipak druga priča. Iako, sad me zanima, kakva je aktivnost tamo? :D

Što se tiče "modernih" platformi, to bi valjda bio Discord. Nećemo valjda na snapchat i tiktok...


Sven_F wrote:
Što bih za sebe rekli da je glavni razlog manjka motivacije za slaganjem?

Nedostatak vremena? kockica? Kaos u kolekciji? Podrška ukućana? Novac? Samopouzdanje? Nešto drugo? :LEGO62:

Trenutno prvenstveno nedostatak novca, pošto mi je nakon prelaska sa studentskog na stalni posao značajno opala plaća. Povrh toga me gro nervira kaj trenutno nemam konkretan prostor (odnosno, stol) za slaganje a ne želim sve istresati po podu.
Van toga, što se tiče samopouzdanja, skužila jesam da, gledanjem tuđih kreacija po netu, često padnem u taj mindset da sve mora bit uber naj, super prezentabilno i neznamšta. I onda krenem s nekom idejom koja je ili megalomanska ili ful kompleksna, potom skužim da nemam potrebne kockice i trenutno si ih ne mogu priuštiti, te odustanem.
Negdje oko zadnjeg Božića došao mi je u posjet frend i kak smo prtljali po kockicama, on je krenuo randomly slagati neko M-Tron vozilo od rasutih dijelova koje je iskreno ličilo na rad petogodišnjaka, ali onda sam se ja uključila te isplanirala cijelu stvar te napravila da to na nešto liči, ima hrpu playable funkcija i tak.
To je najviše što sam se zabavljala gradeći nešto u jako dugo vremena.

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


11. Nov 2020. 10:10
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4915
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Imamo zatvorenu grupu na Face-u, ali nije baš zaživila, ovaj forum bez obzira što je "zastario" je izgleda najbolji.

Slaganje
Interesantno, ali u zadnje vrijeme slažem većinom u glavi i naručujem dijelove, imam nekoliko ideja koje razvijam, svemirski brod, Bloodborne kuća, američki ratni kamion iz Days Gone (to radim već 3 mjeseca i nikako nisam zadovoljan prednjim dijelom s branicima), ptica robot iz Horizon Zero Dawn-a, bumo vidli što će biti ...

_________________
Flickr


Last edited by pjurkovi on 11. Nov 2020. 22:26, edited 1 time in total.



11. Nov 2020. 11:14
Profile
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2363
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Deni wrote:
isprike cijenjenim izuzecima s MOCerskim vjestinama :LEGO32:

:LEGO28:

Sven_F wrote:
Što bih za sebe rekli da je glavni razlog manjka motivacije za slaganjem?

Nedostatak vremena. Imam ideja koje mi se motaju po glavi već duže vrijeme. Dosta me i demotivira to što znam da neću moći posvetiti slaganju onoliko vremena koliko bi mi trebalo da složim ono što sam zamislio; već da će se to rastegnuti tko zna koliko...


11. Nov 2020. 17:18
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Lijen sam za slaganje, a i nije u startu nekako bajno sve sortirano.. :LEGO04:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


11. Nov 2020. 17:19
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4206
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
http://www.classic-castle.com/events/co ... mTzU1-n7DI

znam da nema puno nas koji rade Castle , ali možda nekog motivira :LEGO03: :LEGO03:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


12. Nov 2020. 18:08
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Filip4 wrote:
@Sven_F slažeš li ti sa strane kao i Marin? Isto pitanje vrijedi i za Anticu ako čita ;)


Ne slazem u slobodno vrijeme, samo setove povremeno, uglavnom Technic ili razne setove koje dobijemo na poslu.
Isto ko Sven, ono sto slazem na poslu mi je dovoljno. Pogotovo tijekom koncept faze kad slazem sto god zelim, recimo zadnjih mjeseci imam dojam da slazem za sebe. Isto tako zadnjih pola godine imam jako puno posla pa kad sam slobodna prebacim se na nesto skroz drugo jer mi mozak i prsti trebaju pauzu od kockica. Doma gejmam, slazem puzzle, crtkaram, pletem i tako.

Iskreno, ne znam sto sa svojom kolekcijom, stoji mi u podrumu preko 4 godine, jedva da sam ista taknula osim povremenog sortiranja.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


13. Nov 2020. 08:54
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
AAAaaa Classic Castle.. nisam posjetio stranicu mjesecima! :LEGO09:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


13. Nov 2020. 09:31
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Galadriel wrote:
Iskreno, ne znam sto sa svojom kolekcijom, stoji mi u podrumu preko 4 godine, jedva da sam ista taknula osim povremenog sortiranja.

a bas je aktualna tema kako do bulka 2020 :LEGO24:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


13. Nov 2020. 10:44
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2444 posts ]  Go to page Previous  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 245  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.