It is currently 28. Mar 2024. 09:22



Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej 
Author Message
AFOL

Joined: 09. Oct 2018. 12:46
Posts: 46
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Star2705 wrote:
Sjetio si me [HEAVY BLACK HEART]️Sandokana. Koji fenomenalan crtić. Pogledala sam ga zilijun puta nanovo.


Ja sam to imao (tj. imam) snimljeno na kazeti, al prvih 6,7 epizoda, pa sam to vrtio stalno, no nikad nisam na tvu pogledao sve do kraja tak da me uvijek full interesiralo kako završava.
Štos serije je bio da su na kraju svake epizode dramatično prikazani ulomci iz sljedeće, pa te to nabrijavalo na dalje.

Prije 5,6 godina sam crtić našao online na streamingu i krenuo gledati daljnje epizode koje sam ko klinac propustio, al naravno nije mi bilo nešto, nisu mi na razini tih prvih, tak da nisam se mogao natjerat da sve komplet pogledam. Vjerojatno kombinacija da nemaš više 7godina haha, a i kak je išlo dalje je kvaliteta i zanimljivost radnje pala


11. May 2021. 03:08
Profile
AFOL

Joined: 09. Oct 2018. 12:46
Posts: 46
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
legomaniac wrote:
Dobra stara vremena. Vrhunac forumske organizacije, volje i chill stava sto se tice kreacija koje nisu ni do koljena danasnjim nedostiznim standardima.

Hvala na slici mojeg deloreana, mini paviljona u "prvom planu" te pozadinskog big figa. Već sam zaboravio da sam složio i crvenu kućicu sa garažom koja je bila
dio grada (još je uvijek nerastavljena i stoji duboko u ormaru :LEGO13: )


Mogu uploadat tu fotku u većoj rez. ako ti kaj znači

Big Fig?

Jel to kućica na fotki gdje je jumbo plakat Expo 2010. ?


11. May 2021. 03:10
Profile
AFOL

Joined: 09. Oct 2018. 12:46
Posts: 46
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Lego my ego wrote:
Pričao sam već tu da sam ko klinac polovicom 90ih plus minus koja godina, bio na dva događaja, jedan raniji je bio na Ribnjaku i tamo su se u onoj zgradi na katu slagale neke velike lego kreacije, ala kuća il brod, djeca su mogla doć pomoći il da se sama igraju tamo s legićima, nisam uspio tad shvatit ni pohvatat koja je bila svrha sveg toga.
...

Možda jednog dana ako uspijem negdje pronać nekakvu arhivu starih novina, sigurno nešto o tome postoji, neka reklama ili najava.


Znači danas surfam webom nešto totalno nevezano za Lego, neke dojmove čitatelja večenjeg gledam, za neku njihovu obljetnicu, a tražio sam uopće neki treći pojam, pa krenem da listam malo lijevo desno, i naletim na OVO (u sljedećem postu)


Last edited by Lego my ego on 16. Jul 2021. 00:48, edited 1 time in total.



16. Jul 2021. 00:38
Profile
AFOL

Joined: 09. Oct 2018. 12:46
Posts: 46
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Image

Ovo je popratni tekst uz fotku članka što ga je čitateljica priložila:

" Danas, kada se tiskane novine rijetko nađu u mojim rukama, rado se sjećam vremena kada sam svakodnevno kupovala Večernji list. Međutim, i danas je prva web-stranica koju ujutro pogledam, stranica Večernjeg lista. Htjela bih s vama podijeliti uspomenu na doživljaj koji se zbio prije skoro 25 godina. Preciznije, kratka vijest o tome objavljena je u Večernjem listu 1. listopada 1994. godine. Naime, moj mlađi sin je 30. rujna 1994. godine napunio dvije godine te sam s njim i starijim sinom, koji je tada imao devet godina, otišla na Ribnjak gdje su se održavali Lego dani. Vijest o tom događanju, naravno, pročitala sam u Večernjem listu. Kupivši novine 1.10. jako sam se iznenadila jer je kao ilustracija Lego događanja objavljena fotografija mojih dvaju sinova i mene, kako smo zadubljeni u gradnju kockicama. Naravno, kao uspomenu na to, sačuvala sam isječak iz Večernjeg lista te vam fotografiju isječka šaljem u prilogu. Nas troje smo naprijed u donjem lijevom kutu slike. Evo, i za nas je ovo obljetnica, ali dvadeset i peta. Za mene je također ovo obljetnička godina. Šezdeseta, ali pssst, nemojte nikome reći :-)) Puno pozdrava i sretno u daljem radu! Mirjana Č.Š. "
------

Srećom, bio sam u pravu pogodivši da je to negdje dokumentirano, jer tada uopće o održavanju takvih događaja se moglo samo saznati preko novina ili radija, rjeđe tva,
pa eto katkad si posebno sretan bio ako si kao čitateljica, velika joj hvala na ovome, i završio na fotki koja će joj uvijek bit draga uspomena.

Znači dvorac od 150 000 kockica, no ja ga se uopće osobno ne sjećam, da se točno to gradilo, moguće da jer kad sam ja bio, se tek počinjalo s nekim temeljnim zidovima.


Last edited by Lego my ego on 23. Jan 2024. 01:22, edited 1 time in total.



16. Jul 2021. 00:47
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Zanimljivo, nisam znao da je LEGO organizirao događaje tako davno u HR :LEGO04:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


16. Jul 2021. 08:10
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Dvorac je prva liga :klanjanje: :klanjanje: ima li netko bolje slike ?

_________________
Flickr


16. Jul 2021. 09:15
Profile
AFOL

Joined: 09. Oct 2018. 12:46
Posts: 46
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Poslao sam upit u centar mladih ribnjak, kažu da ako išta nađu iz tog doba, će javit.

Bilo bi predobro da bar jednu color fotku tog dvorca i ekipe tamo dobijemo.


22. Jul 2021. 15:00
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Super ideja!
Puno hvala, nadam se da će nešto pronaći :LEGO05:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


22. Jul 2021. 17:14
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
sjećam se da je nešto slično bilo i u Splitu vjerojatno iste godine.

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


22. Jul 2021. 17:53
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: Kockice Expo 2010. Tehnički Muzej
Ah Tehnički Muzej.... moje prvo izlaganje i nagrada je bila članstvo u Klubu. Veselje na max.



Bude jednom ponovno :LEGO05:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


05. Oct 2021. 17:50
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.