It is currently 17. May 2024. 04:52



Reply to topic  [ 215 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
Trademeet 
Author Message
AFOL

Joined: 19. Aug 2014. 23:23
Posts: 1
Post Re: Trademeet
edit: povukao sve,shvatio da sam bio pre ostar (moze delete?)


19. Aug 2014. 23:34
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
?

veruj da nacin na koji gradim nema ama bas nikakve veze sa politikom kluba, dogadjajima koje organizujemo, brojem clanova i slicno

90% ljudi koji su iskljuceni iz kluba bili su virtuelni clanovi, tj aktivnost se svodila na forum, a na izlozbama nisu postavljali kreacije; ovih 10 posto koji jesu, postavljali su uvek jedno te isto, kroz sve izlozbe, i zauzimali su 5 do 7% prostora. Sa podrskom TLG-a cetiri puta smo povecali izlozbenu povrsinu od januara ove godine (po nekoj mojoj proceni mogli smo da pokrijemo 10x2 (dvadesetak) metara kvadratnih pod mocevima, sad mozemo skoro pedeset puta dva metra (oko stotinu kvadratnih metara pod mocevima). Verovao ili ne, sa prolazima za posetioce, ogradama, banerima, igraonicama i sl, maltene i ne mozemo da pronadjemo prostoriju koja moze da nas iznese, a da je pristupacna ( u centru grada, na dobroj lokaciji). Drugim recima, nemam nikakav pritisak po pitanju kvantiteta koji treba da iznesem na izlozbu, stavise, smanjio sam povrsinu, a digao kvalitet i visinu moceva (uzivao sam dizuci visinu cele postavke, posto cesto stedim 1x2 kockice, ovaju put nimalo :))))

Iliti skraceno, imamo par puta vise spremnih stvari za izlozbu nego ikad do sada; nekih bivsih clanova zao mi je vise, nekih manje, ali nedostajanje ce se osetiti u druzenju, nazalost, ali ne i u izlozbama (opet nazalost, klub treba da ima dosta velikih graditelja (sedam do deset velikih, isto toliko srednjih i armiju malih, da bi izlozbe mogle da se organizuju cak iako se neko razboli ili ima obaveze i sl). Taodje, dobili smo par novih clanova koji su graditelji, neki od njih vec ovekoveceni na bitnim Lego-related blogovima - drugim recima, izgubili smo pricalice, dobili smo graditelje. Za mene, koji sam i sam graditelj, iako mi je zao gubitka clanova, mislim da smo na dobitku, i sa odlaskom jednih (verujte, ponekad je potrebno resiti se mrtvog tereta ili ljudi koji, iako kvalitetni, kostaju mnogo vise nego sto ponude) i dolaskom novih (ja sam iskreno odusevljen mocovima novajlija, jedan sam predstavio u Lug Lounge temi ovde

U svakom klubu sa ovoliko ljudi desice se da ljudi ili sami odlaze, ili bivaju udaljeni, ako se ne ponasaju kako treba - sto se sigurno nekad desilo i u Kockicama, zar ne?
Ono sto se ne desava je da nedostatak tih ljudi onemoguci klub da funkcionise, nego se desi obicno bas suprotno - nekako se "prodise" punim plucima. Gresim li?

---

Gradim ono sto me veseli i cini sretnim (kao Chima, jeee:), ali se ne slazem vezano za opadanje kvaliteta - ovo je Trademeet tema, grada koji je jos uvek pod konstrukcijom, i onim sjajem i sjajnoscu sinuce tek kada bude potpuno zavrsen - npr ona patuljacka kovacnica, sa rekom - zamisli je sa zelenilom, drvecem i tonom detalja koji idu na kraju :) I svuda jasno napomenem: "ovo je u toku izgradnje" - profi slike, koje su podjednako vazne kao i sam moc za prezentaciju, rade se na kraju. I kad bude gotov, Trademeet ce izazvati odusevljenje po svetu, biti blogovan i ostale gluposti koje obicno prate moje radove ovolike velicine. Dakle, gogz, strpljenja :)

Isto vazi i za sive tehnics pinove - dohvatio sam, zamenio par - i zakljucio da mi se vise svidja sa plavim, i vratio plave :)

Poenta moca je u iskazivanju kreativnosti i ideje kroz sklapanje lego kockica :) Sasvim je normalno da se nekome svidi vise, nekome manje, na svetu ima sest biliona ljudi - ali je pogresno menjati stil i ideju, kao sto zamalo ucinih, ne bi li se dodvorilo tudjim ukusima - jedan od primera je i dodavanje pearl gold slopova na brodu, posto sam video, listajuci netom, da ih svi steampunk graditelji koriste - ne :) U mom svetu para je skupa, sve zlato, mesing i ostalo sto podseca na zlato je zamenjeno plavim adamantijumom, koje je jeftin, a izdrzljiv, i super je za osovine zupcanika :D :D :D Svuda po brodu postavljam trans dark blue plejtove sada :)

Za kvalitet, slazem se da ce mozda na kraju ispasti da je opao, ali docekajmo kraj, pa onda dajmo sud - mada mi je on nebitan, a kacim fotke zarad obostranog uzivanja ;) Kod mene ga ima, nadam se i kod vas, dok gledate kako gradim. Pritom su saveti i kritike, kao i komplimenti, sastavni i potrebni deo toga, i sto puta je bolje nego samo divljenje, ili samo osudjivanje - konstruktivna rasprava o mocovanju je jedini nacin da napredujemo kao graditelji

ne brini, stvarno (bez ironije) verujem da su kritike date u najboljoj nameri, ali je takodje i ok da ti ukazem kada mislim da gresis :) i stvarno nisam shvatoi kritike ni kao napad niti kao ista lose, vec kao raspravu o mocevima, zbog koje i jesmo ovde :)
Raspisah se, ali ja tkao uvek kada prodje tri ;)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


20. Aug 2014. 03:28
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
Postavio sam ga na postolje da se stekne utisak kako ce izgledati, dodao paru iz dimnjaka i dodao pramac :)
naravno, to je samo osnova, na sve idu dodatne kockice :)
Image
Image
Image
Image

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


20. Aug 2014. 19:27
Profile
User avatar

Joined: 12. Sep 2011. 15:02
Posts: 2303
Location: Zagreb
Post Re: Trademeet
Oooo, zapanjujuće, i like it!
:LEGO07:

_________________
MOCpages
BrickSet
Steam and Skype: johnwalter1044


20. Aug 2014. 20:10
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
i okej, pogledao sam ga opet, zmaenio celu jednu stranu sa sivim umesto plavim, crnim uemsto crvenim i ajde de :)
Lepsi je ovako :)
rotiracu zadje krilo da gledaju jedno od drugog (koa u ogledalu), i zamenicu ove dugacke 1xnesto sive kocke crnim, postaviti tajlove na vrhkabine, napravio sam ceo pramac, zavrsavam veceras (ako mi se ne razbije usput), fotkam i kacim :)

Nemam dovoljno da zamenim bas sve plave, ali narucio sam, pa kad stignu :)
Na ove merdevine ispod nakacicu vec spremne minifigurine. Nazalost, ove crne "Stope" moraju da ostanu, sem ako neko nema bolju ideju kako izdici brod i dati mu stabilnost

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


21. Aug 2014. 00:40
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
zavrsena su oba broda :)
Zavrsena, spakovana :)

Inace, toliko su veliki da bez problema mogu da zauzmu povrsinu od 3x3 48x48, sa propratnim minifigurinama koje se iskrcavaju, i sa malo reljefa :) na 2x2 da se zguraju :)

i na kraju, sve spakovano za izlozbu :)


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

eto, to je to, sto se tice ova dva broda :)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


21. Aug 2014. 05:12
Profile
User avatar

Joined: 12. Sep 2011. 15:02
Posts: 2303
Location: Zagreb
Post Re: Trademeet
Koliko detalja, predobro!
:LEGO07:

_________________
MOCpages
BrickSet
Steam and Skype: johnwalter1044


21. Aug 2014. 09:29
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 13. Nov 2013. 07:58
Posts: 62
Location: Moscow/NY/Belgrade
Post Re: Trademeet
mozda malo previse detalja? :-) . bas izbegavam da ostavim negativan comment ali posto sam danas to vec jednom uradio, posteno bi bilo prema tom graditelju da budem jos jednom iskren, kad je u pitanju ovaj drugi brod - prenatrpano! ali oprosteno ti je, ovo ti je prvi steampunk! znam sta ces reci, bas si tako i hteo ;-) samo nastavi...

_________________
It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog.


21. Aug 2014. 20:43
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
ne znam, ja nekako volim kad je nabudzeno :)

ali da, kaze narodna mudrost "do jednostavnosti treba narasti"

morsko dno, potpuno gotovo :)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

usput, i potpuno sruseno, jer sam dosao na bolju ideju za Septembar ;)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


02. Sep 2014. 04:57
Profile
User avatar

Joined: 12. Sep 2011. 15:02
Posts: 2303
Location: Zagreb
Post Re: Trademeet
Zgodno morsko dno.

Jedino, ne znam je li ti tako gradiš morsko dno jer ti se tako sviđa, mislim lijepo je, ali zašto toliko crvene?
Ja bi zamjenio crvenu sa zelenom ili plavom.
Ali ako tako voliš, samo gradi, odlično si popunio prostor sa "vegetacijom".
:LEGO07:

_________________
MOCpages
BrickSet
Steam and Skype: johnwalter1044


02. Sep 2014. 09:30
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 215 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.