It is currently 29. Mar 2024. 11:48



Reply to topic  [ 8 posts ] 
70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie] 
Author Message
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
Dijelovi: 344
Cijena: 30€ (Njemački LEGO Shop)

U trenutku kada sam pregledavao slike setova, ovaj set mi je posebno zapeo za oko, ponajprije zbog velikog korneta. Različite asocijacije koje su se u tom trenutku probudile, stvorile su (očito) prevelika očekivanja oko ovog seta.

Prilikom odabira gradnje modela, odabrao sam baš alternativni model, misleći kako letjelice nisu cool. Na žalost, big mistake.

*Ispričavam se zbog mutnih slika. Fotić jednostavno bez blica nije dorastao zadatku, a sa blicom sve bliješti :LEGO46:

Idemo redom.

Kutija sugerira punu igrivost i akciju...
ImageImage

Instrukcije, za svaki model po jedna knjižica + knjižica za crnog robota i figove
Image

Kad spominjem figove, idemo i njih pogledati. Ništa posebno, no barem su tematski usklađeni. Kažem ništa posebno, jer mi izgledom djeluju ko CMF, pa samim time gube na šarmu.
Image

Dijelovi su šareni, fine boje, roza i bijela, lijepo pašu zajedno, svijetlo zeleni detalji daju dodatni šarm. Također neki dijelovi koje do sada nisam vidio te naravno, nezaobilazne naljepnice koje su očajne kvalitete (grubi papir)
Image
Image
Image

Random instrukcije + unutrašnjost vozila
Image
U kamionu se nalazi hladnjača s dva sladoleda te dvije pipe, vjerojatno za tekuće sladolede :LEGO70: Osim toga, nema ničeg više, osim žutog volana, a za voziti autić, minifig nema ni sjedalo :fp: Sve u svemu prostrano i siromašno detaljima.
Image

Ovako izgleda konstrukcija sladoleda
Image

Malo ćemo ubrzati priču i evo ga! kamionček je gotov! :LEGO49: O crnom robotu fkt nemam što kazati, neshvatljiv i nezanimljiv u svakom pogledu. :LEGO13:
ImageImage

Konačni sud:
Kao što sam rekao, set je podbacio, no to je tako s alternativnim modelima, koji u većini slučajeva nemaju sve elemente da oduševe, kao glavni model. Dosta mi je dijelova ostalo, primjećujete npr, da nema rebrastih cijevi, možda su se mogle negdje ubaciti?
Veličina kamiona je zadovoljavajuća, razočaran sam manjkom detalja, posebno iznutra, dok iz vana kamion djeluje preobično, kockasto i ne mami na prvu.

Sve u svemu, set nije jedan od onih kojeg možete staviti na policu i držati kao izložni primjerak, više ga vidim kao dobar dodatak za ljubitelje toplijih boja. Tri minifiga su OK, ali za cijenu od 30€ ipak očekujem još nešto ekstra, npr bicikl s hladnjačom. Također još jedan fig bi dobro došao, nekakvo dijete. Tko, pobogu, kupuje ovaj sladoled ili je jednostavno set zamišljen sam kao avion koji se bori protiv crnog robotića. Očito da jest...

Igrivost alternativnog seta: 3/5
Isplativost: 3/5
Konačna ocjena: 3/5

Set ne bi preporučio, ali isto tako nije ni katastrofalan. Jednostavno nije ispunio očekivanja.


indeksirano

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


03. Feb 2014. 13:42
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
Pa što bi da si to išao kupovat :LEGO10:

Zašto nisi složio i drugi model to mi nije jasno. I zašto nisi poslikao to što ostaje od djelova.

Nepotpuna reca pa mi je teško bilo što reći. Kamion izgleda fora, ovaj robot ne kužim ali valjda treba gledati film da se naučimo igrati.

Pliz dodaj još par fotki.

Slike su ti mutne jer ti se ruke tresu i nemaš dosta svjetla.

Dakle ili nabavi svjetlo ili fiksiraj predmete koje slikaš i sam aparat. Ili možda ne fokusiraš dobro...

Koliko to kod nas pjeva???


03. Feb 2014. 13:56
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
uvjeti su kakvi jesu, bolje nije moglo.
također ni više slika ne mogu ponuditi, a vremena za rastavljlanje i ponovo slaganje nije bilo.

isprike.

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


03. Feb 2014. 14:12
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
Pa onda pričekaš s recenzijom. 2 Puta složiš kao da imaš set od 1000 komada.

Ali dobro, vjerujem ti da se set valjda ne isplati osim za dijelove valjda..!!


03. Feb 2014. 14:20
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
pretpostavljam da je ovo recenzirano prilikom slaganja setova za sutra, tako da teško da je bilo vremena za rastavljanje i ponovno sastavljanje.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


03. Feb 2014. 14:27
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
eh,

ja to nisam znao...no dobro...zabavite se a uvijek je lijepo slagati lego kakav god bio, još kada otvaraš novi set...veselje :LEGO24:


03. Feb 2014. 17:01
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 14. Jun 2009. 13:53
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
mda, i ja bih volio vidjeti drugi model...ali svakako hvala na recenziji :LEGO04:

kolega je pitao koliko je kod nas, vidio sam ga baš danas u O2P, 239,99 kn ako sam dobro zapamtio

_________________
Vivat Croatia
odkad jesam, nikad valj'o nisam
živio old-school


04. Feb 2014. 23:28
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 70804 Ice Cream Machine [LEGO Movie]
nije me privukao vizualno ni na kutiji ,a još manje složen ... :LEGO40:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


04. Feb 2014. 23:31
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.