It is currently 29. Mar 2024. 10:44



Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next
10246 - Detective's Office (Modular buildings) + 40140 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post 10246 - Detective's Office (Modular buildings) + 40140
Broj seta: 10246
Broj kockica: 2262
Broj minifigura: 6
Godina: 2015 (Siječanj)
Tema: Creator Expert (Modular Buildings)
Cijena: € 160 cca 1230 kn


Ovo je sada deseta po redu modularna zgrada. Poprimila je možda malo drugačiji oblik od onih na koje smo navikli. Unutarnji detalji, igrivost i priča su ovdje dominantniji od same estetike i grandioznosti eksterijera, onog što je u početku bio glavni adut ove teme. Radi toga ima vrlo podijeljenu publiku, od onih kojima je to vrh setova ikad izdanih do onih koji su krajnije razočarani ovom vrstom kompromisa.

Ja osobno nisam bio pretjerano oduševljen na prvi pogled, ali mi je s vremenom ovaj set sve draži, pogotovo nakon slaganja.

Priča koja prati set je u grubo definirana oko prohibicije, ali je alkohol zamijenjen magičnim kolačićima koje su dizajneri u Danskoj najvjerojatnije konzumirali kada se ovaj set razvijao. Zgrada uključuje bar / biljarski klub, frizerski salon, detektivski ured, te minijaturne stanove s kuhinjom i wc-om. Detektivov zadatak je da otkrije tko krijumčari kolačiće. Svi u zgradi su očito u nekoj kombinaciji osim njega, a čak se uz set poklanjao i dodatni polybag kao dodatak cijeloj priči o kolačićima. - Iz tog razloga ću predstaviti i taj sitni set u kombinaciji na kraju.


Image

Kutija je jednake veličine kao i set Parisian Restaurant, odnosno primjetno manja od svih ostalih modulara. Creator logo je ponovo prisutan, ali sada s dodatkom Expert


Image

Novost su upute koje su sada u jednoj debljoj cjelini u odnosu na prijašnje zasebne upute za svaki kat i / ili broj vrećica.


Image

Vrećice su podijeljene na 4 broja, 1. za lijevi dio prizemlja, 2. za desni, 3. za drugi kat i 4. za treći kat i krov.
Velika novost s ovim setom je baseplate u do sada nikad viđenoj boji - reddish brown


Image

Novi dijelovi, u novim bojama, ili jednostavno zanimljivi i / ili neuobičajeni za temu u 1. vrećici.
Set ne sadrži naljepnice, svi dijelovi su tiskani, uključujući i stakla.


Image

Slaganje počinje od bara, odnosno "biljarskog kluba"


Image

Biljarski stol, meta za pikado i neke šalice u kojima svakako nije alkohol.


Image

Malo bliži pogled. Žao mi je što ne mogu staviti veću sliku, pravila su ograničena na 800px


Image

Zaključna gradnja s prvom vrećicom.


Image

Novi i/ili zanimljivi dijelovi u drugoj vrećici. (o ovom kartonu malo niže)


Image

Gradnja frizerskog salona.


Image

Ovdje se prvi puta u nekom setu koristi ova vrsta ogledala na laminiranom kartonu.


Image

Pri skidanju zaštitne folije, to izgleda ovako.


Image

Zaključna gradnja prizemlja.


Image

Novi i/ili zanimljivi dijelovi u 3. vrećici


Image

Gradnja 2. kata

Image

Gradnja strane detektivskog ureda. Puno zanimljivih detalja u unutrašnjosti.


Image

Zaključna gradnja 2. kata


Image

Otvaranje posljednjih vrećica, te zanimljivi i novi dijelovi. Nekima su možda neki od ovih poznati iz Bionicle teme i Lego movie, ali su u ovoj funkciji krajnje neobični.


Image

Gradnja 3. kata stambene zgrade.


Image

U odnosu na većinu prijašnjih modulara gradnja nije pretjerano uzbudljiva niti izazovna, iako nije niti ponavljajuća, najzanimljivije tehnike nalaze se na samom kraju, na krovu. Npr. onaj rezervar za vodu je izveden jako zanimljivo koristeći gusjenice obložene 1x3 tileovima.


Image

Set sadrži 6 minifigurica + 1 mačka, po običaju svi imaju klasična lica i uglavnom već viđene printeve, neke od figurica imaju više vrsta kapa / kosa, a ako uračunamo i dva tupea iz salona, može se puno s njima kombinirati.


Image

"rezervne" odnosno višak kockica.


Image

Kompletni modular sa stražnje strane.


Image

I s prednje.
(na slici je i dodatak setu 40140 Flower Cart)


Image

Set 40140 Flower cart je povezan sa setom Detective's Office tako što je u zavjeri oko prohibicije kolačićima ovaj ulični trgovac cvijećem upleten u operaciju krijumčarenja. Naime ispod kolica sakriva jednu bačvu punu kolačića, pa je za pretpostaviti da je cvijeće samo paravan. U određenom razdoblju početkom 2015. godine se ovaj set poklanjao uz Detective's office u službenim LEGO trgovinama.


Image

Sadrži 71 dio i jednu minifiguricu u već viđenoj "pevec" odjeći. Takve figove koristim kao vrtlarsku službu za održavanje u gradu.

Image

Zanimljiva boja cvijeća, ne znam da li se koristila u Friends setovima ili je nova.

Image



Modular se kod mene smjestio uz Town hall, iako je to u usporedbi najveća zgrada, a ovo najmanja, meni se činilo da se najbolje uklapa u tranziciju visina upravo uz njega. Pošto je Parisian Restaurant ostavljao potencijal da desna strana ostane otvorena, tako je Detective's Office za mene imao odličan potencijal da to čini s lijeve strane, pa je između njih za sada jako provizoran i privremeni vrt. Kocke drugih boja vidljive sa strane, pokrio sam "bršljanom"

Image



Konačna ocjena:

Pokušavam ne biti pretjerano kritičan, pa uzimam u obzir neke segmente kojima se ovaj modular bavi, a u koje nemam osobni interes, kao što su razne interaktivne stvari namijenjene za igru i očito usmjerene mlađoj publici radi koje u krajnju ruku LEGO i postoji.
Mislim da ovaj modular nudi najširi spektar interesa do sada, ali to dolazi pod cijenu kompromisa. Imam osjećaj da je dosta izgubljeno na ozbiljnosti i složenosti gradnje što je ideja na kojoj su modulari prvenstveno osmišljeni.
Objektivno gledajući, mislim da će ovo za LEGO biti veliki uspjeh i da će približiti neke skuplje setove još široj publici.
Subjektivno gledajući, ovo mi jedan od manje zanimljivih modulara do sada i volio bi da se u buduće vrate na put starijih, većih i složenijih stilova gradnji vanjskih fasada.



Eto, nadam se da sam zadovoljio sve uvjete za prvu recenziju na ovom forumu, pisao bi ih još, ali obično sastavimo sve u jednoj večeri i to na mjestima gdje nisam u mogućnosti fotografirati, pa na kraju odustanem. :LEGO28:


indeksirano

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


24. Jan 2015. 22:16
Profile WWW
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 10246 - Detective's Office (Exclusive/Modular buildings)
Vrhunske slike, vrhunski opisi, vrhunski dijelovi, vrhunska recenzija, vrhunski set. Uz palace cinema jedini koji bi htio imati.
Lego staklo ce biti pravi moc potez vec vidim :D

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


24. Jan 2015. 22:29
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 10246 - Detective's Office (Exclusive/Modular buildings)
odličan je set. nabavljam kad budem u prilici.
fotke su ti odlične, svaka čast.
nego, tamo di želiš stavit veliku fotku slobodno uz fotku staviš i link do veće rezolucije tako da vidimo te detalje. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


24. Jan 2015. 22:46
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 10246 - Detective's Office (Exclusive/Modular buildings)
Smedja 32jka... Ma nemoj me...
Vrh vrhova modularaca estetski.., meni. Uz cinema...
Ona sala/soba za igranje, respect.
Kao sto sam i rekao, estetski najblizi modularac pravom gradu, odnosno Cityu i odmak od uobicajene gradnje modularaca. Razmisljanje LEGO dizajnera izvan okvira.
Svaka cast..! Cestitam na predivnom setu. Poz!
Edit:Sad tek vidim nesklad T.Halla u odnosu na druge modularce. Neznam jel mu to prednost ili mana. Odnosno da li su sa njim htjeli "razbit" monotoniju..?


Last edited by Hrczs1 on 25. Jan 2015. 00:41, edited 2 times in total.



24. Jan 2015. 23:11
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 10246 - Detective's Office (Exclusive/Modular buildings)
Super recenzija, još bolje slike, a i još bolje- set :LEGO07:
Super mi je cijela polica sa modularcima i kako si uklopio ceste i unio života. Može još koja fotka?
Moze koja fotka ovog zrcala? Na koji se nacin spaja na zid?

E da, jedina primjedba mi je to što mi je nekak logičnije da prvo staviš tekst, pa onda sliku. (ovo sam vec negdje objasnjavo)
Ovak prvo pogledam sliku i tek dole vidim kaj si htio prikazat tom slikom, pa se vracam gore i td.

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


24. Jan 2015. 23:12
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: 10246 - Detective's Office (Exclusive/Modular buildings)
Vjerujem da će ovo biti moj or u modularac. Prekrasan set, zanimljivi dijelovi, smeđi Baseplate...osim toga, potpuno je logično da je town hall najviša zgrada. Super je i ovaj polybag, mislim da ga nisam vidio u Lego storeu, nadam se da će ga dobiti. I da, odlična recenzija! Jos slika molim ulice molim!


25. Jan 2015. 12:20
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 10246 - Detective's Office (Exclusive/Modular buildings)
Hrczs1 wrote:
Sad tek vidim nesklad T.Halla u odnosu na druge modularce. Neznam jel mu to prednost ili mana. Odnosno da li su sa njim htjeli "razbit" monotoniju..?


meni super paše uz pet shop i frenč restoran. ono što mi strši je town hall jer je gigantski. njega treba stavit samog na neki kraj, ne uklapa se među zgrade.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


25. Jan 2015. 12:46
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: 10246 - Detective's Office (Modular buildings) + 40140
Tnx. meni je isto logičnije prvo tekst pa sliku, ali sam bio poveden načinom na koji se na ovom forumu inače piše, pa sam prilagodio.

Sad mi se ne da opet vaditi zrcalo, ali uglavljeno je između ovih kocki Image i sa strane ovih. Image
Nema nikakvog lijepljenja.

Stavim slike "grada" u neki drugi topic onda.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


25. Jan 2015. 13:57
Profile WWW
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: 10246 - Detective's Office (Modular buildings) + 40140
Vrhunska recenzija! :LEGO04:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


25. Jan 2015. 14:50
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: 10246 - Detective's Office (Modular buildings) + 40140
Odlična recenzija fotke su ti super


25. Jan 2015. 21:05
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.