It is currently 12. May 2024. 06:35



Reply to topic  [ 488 posts ]  Go to page Previous  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Next
BrickLink savjeti i upute 
Author Message
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 11:58
Posts: 1558
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Ako ti je samo amex onda samo na amex, ako imaš više vezanih kartica onda biraš na koju želiš

_________________
Flickr_BrickBro_
MOCpages


09. Oct 2015. 17:17
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2014. 16:37
Posts: 182
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Ima stari Paypal stalno kupuje alate preko ebaya pa ću vjerojatno tako, to mi se čini kao najjednostavnija opcija.


09. Oct 2015. 21:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2014. 16:37
Posts: 182
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Opet ja :)
Dućan iz Norveške ne uračunava u cijenu 25% njihovog VAT-a kupcima izvan Norveške..Veli tip da je onda moguće da mi naplate u Hrvatskoj naš porez..Jel to moguće da se dogodi, najmanja koverta, kupujem male kockice, iznos narudžbe oko 250 kn?


11. Oct 2015. 11:32
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Ja sam kupovao igre za wii u na jednoj stranici iz Uk koja do nedacno nije uracunavala vat. Cijene su bile tak oko 250kn i nikad mi nish nisu u hrv dodatno naplatili.

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


11. Oct 2015. 15:41
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 11:58
Posts: 1558
Post Re: BrickLink savjeti i upute
zeleni_zub wrote:
Opet ja :)
Dućan iz Norveške ne uračunava u cijenu 25% njihovog VAT-a kupcima izvan Norveške..Veli tip da je onda moguće da mi naplate u Hrvatskoj naš porez..Jel to moguće da se dogodi, najmanja koverta, kupujem male kockice, iznos narudžbe oko 250 kn?



Za svaki paket koji ulazi u zemlju postoji šansa carinjenja pisalo da prodavač uključuje VAT ili ne, neznam koji su trenutni zakoni što se tiče kilaže/cijene tj. koja je trenutna formula da ti nešto ode na carinu,

Za primjer jednom mi je došao paket (ne legići) od 2.5kg vrijednosti 2400kn i nije otišao na carinu, pa mi je jednom stigla pošiljka od 465 grama vrijednosti 300kn koja je uredno otišla na carinu i bila carinjena

Tako da eto, čini se kao da nema pravila iako se sijećam da je bilo govora da se na igračke ne naplaćuje carina a sad koliko je to sigurno neznam

TL;DR
Za svaki paket koji ulazi u zemlju je moguće da ode na carinu i bude carinjen

_________________
Flickr_BrickBro_
MOCpages


12. Oct 2015. 11:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: BrickLink savjeti i upute
slamaskin wrote:
...
TL;DR
Za svaki paket koji ulazi u zemlju je moguće da ode na carinu i bude carinjen


Naravno da nije moguće. Svaki paket koji ulazi u zemlju a da nije iz EU mora biti carinjen i obračunat mu PDV ukoliko prelazi dozvoljen za ne carinjenje...
Naravno, nemarnošću pošte i meni se dešavalo često da ponešto promake...
U konkretnom slučaju, kupio si robu iz Norveške koja nije u EU, s toga ti ne mogu tamo naplatiti PDV a tu bi trebalo platiti carinu i porez.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


12. Oct 2015. 11:27
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2014. 16:37
Posts: 182
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Da, znam da je minus što Norveška nije u EU...
A ta carina i porez skupa sigurno ne bi bili ispod 100kn pa je pitanje jel se to sve onda isplati.
Al evo sad gledam, Norveška je kao članica EFTA-e(+Lihtenštajn i Island) skupa sa članicama zemljama EU u zajedničkom Europskom gospodarskom prostoru. To bi značilo da iako nije u EU, za nju se za uvoz odnosi kao da uvozim iz neke zemlje EU.


12. Oct 2015. 19:27
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Porez je 25% a carinu na igračke nemaš.
E sad, ne znam za to članstvo, ali primjera radi, jedna firma kojoj radim knjige uvozi neku robu iz Norveške i redovito se carini... Tak da postoji mogućnost za PDV-om pri uvozu.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


13. Oct 2015. 10:16
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2014. 16:37
Posts: 182
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Ma onda ako i bude porez, bit će oko 45kn što je ok.
Te tri zemlje su skupa u europskom gospodarskom prostoru pridružene ugovorom iako nisu u EU ali baš zato jer nisu htjele ući a članice sa njima frekventno trguju..Sad ne znam kako je sa većim količinama stvari, ali pretpostavljam da ne bi trebalo biti razlike pri uvozu iz npr Portugala ili Austrije i neke od te 3 zemlje..Probat ću pa ću javit kak je prošlo!


13. Oct 2015. 17:46
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Apr 2011. 00:46
Posts: 5
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Zdravo! Biću u petak i subotu poslovno u ZG pa da pitam, da li neko od BL prodavaca ima fizičku radnju (ili makar magacin) gde bih mogao da vidim šta ima od delova i na licu mesta kupim. Po porukama mi se čini da Matija (BrickArchitect) više ne radi?

_________________
Power clarifies, and absolute power clarifies absolutely.


04. Nov 2015. 16:24
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 488 posts ]  Go to page Previous  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.