It is currently 28. Mar 2024. 09:45



Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Rasprava o kompletnosti rabljenih setova 
Author Message
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Fleury wrote:
Quote:
When it comes to spare parts, it is random what pieces are included in which sets. We always want to make sure our fans have a little extra to go with their awesome imaginations.

LEGO Direct Consumer Services



Što bi znacilo da ja ajmo reći hipotetski ja prodajem rabljeni otvoreni set bez kutije koji se može sastaviti 100% , a kao "spare parts" ubacim neke svoje rabljene kockice po želji i kako ti možeš dokazati da ih ja nisam dobio sa setom kada sam ga kao novog kupio recimo 1992.


Vele random, al brijem da se to odnosi na različite setove. Bricklink kaže da svaki set ima svoje specifične extra kockice.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


01. Feb 2015. 15:40
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ja sam uvjeren da ima, nek netko proba usporediti ako ima kakve novije setove da su isti, zato bih i rekao da to rade s namjerom, kako god okrenes to je pametan potez iz svih razloga koje smo nabrojali bili oni glavni razlozi ili oni koji su proizasli iz tog jednog njihovog razloga.

_________________
Image


01. Feb 2015. 15:45
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Svaki popis kockica na BL-u prolazi potvrdu više ljudi. Ako popis nije potvrđen od više ljudi, to je naglašeno na popisu.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


01. Feb 2015. 16:12
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ko naručen, upravo se pojavio ovaj odličan klip. Ne radi se o extra kockicama u setu nego o prodavačima na ebayu i bricklinku.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


01. Feb 2015. 20:45
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Jang je super, najdraži video reviewer, iako nekad malo predugo rambla o nečemu.

Stvari koje kaže su ono common sense, ali kad to usporedim s trgovinom kod nas, Njuškalo, krpice, razni forumi (ne lego), ovo su čak dosta minorne stvari, što nije isprika, ali da sam naručio taj autić s njuškala i došao je s krivom bojom stakla, mislio bi da sam još dobro i prošao... ali zato i izbjegavam kupovati rabljeno. Tlak mi naraste samo kad vidim kakve slike ljudi stavljaju za prodaju, vidi se kauč, tepih, neka mutna mrlja i negdje tamo u uglu ako dobro pogledaš možda primijetiš siluetu onoga što bi trebalo biti na slici. Nerjetko netko prodaje nešto, a da ne zna niti kako se zove. Što radi megablocks s nazivom lego u opisu?

Jedini problem s bricklinkom do sad je što tu i tamo pakiraju daltonisti ili sortiraju u lošem svijetlu.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


01. Feb 2015. 21:59
Profile WWW
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Imaš pravo, opreza nikad dosta, pogotovo na njuškalu. Kukiart sa njuškala mi je prodao piljene bejzove. Piljene bejzove. Prepiljene pilom. :LEGO18: Al dobro, moja greška, nisam bio u Legu 10 godina pa ajde, nisam pazio nego mi je jedan član obratio pažnju na to, a prošlo je fakat previše vremena da ga sad idem cukat za tih 125 kn...al' je zato gospodin izgubio potencijalnog stalnog kupca...i ako me netko pita za njega, dobit će negativnu kritiku i upozorenje da bježe od njega (iako su mi u razgovoru neki članovi rekli da su mu stalni kupci i da nikad nisu imali problema).

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


01. Feb 2015. 22:12
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 820
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Pogledala video, stvarno je piknuo dvije najproblematičnije stvari za kupovanje "used" setova ali negdje oko 10. minute već mi se spavalo. Video od 5 min bi bio efektniji i interesantniji.

Ovo za prepiljene bejzove.... :LEGO23: :LEGO23: :LEGO23: Umrla sam kad sam pročitala. Meni bi vjerojatno netko i sada mogao to uvaliti jer meni ne bi palo na pamet razmišljati o tome da netko-ide-piliti-baseplate-s-pilom.

Pošto je cijela rasprava o used setovima, jedno pitanje ne toliko vezano uz kompletnost seta - cijena.
Koji vam je omjer kuna/kockica prihvatljiv?
Recimo na to baš pazim i ako nešto kupujem rabljeno (a ruku na srce, vrlo je malo onih sasatavljeno-rastavljeno-pospremljeno setova) očekujem da ću kupiti set bitno jeftinije nego nov. Vidim da moje mišljenje ne dijele prodavači jer sam prije Božića vidjela dobro rabljene setove koji su se ovdje prodavali za više novaca nego na 30% popusta u Konzumu novi :LEGO23:. O njušaklu da uopće ne pričam... Možda je to efekt kao što je bio sa Beanie Babies u SADu kads su svi kupovali i planirali zaraditi na preprodaji.

Ovdje ne govorimo o kolekcionarskim setovima nego nekim "običnim".

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


03. Feb 2015. 13:44
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Kad imas malu kolekciju, a zelis je obogatiti, gledas samo koliko si para spreman dati za ono sto ti se svida... Barem je tako u mom slucaju. I pritom ne gledam na rabljenost ni broj kockica jer mi to nije toliko bitno. Ako mi je stalo da se necim pohvalim pa zelim da to izgleda besprijekorno onda cu to kupiti novo ili cu naruciti ocuvane i oprane kockice sa bricklinka npr

_________________
Image


03. Feb 2015. 16:33
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ne znam da li se te teme dotiču na ekonomiji, ali ovo što Star kaže, prodaja bilo čega izvan redovne prodaje u dućanu nikada nema linearni pad cijene.

Ako su 4 kotača za auto 100% cijene, onda samo 3 kotača ne može biti 3/4 cijene, nego oko 20% - 40% cijene, jer se ne prodaje pizza niti kikiriki u rinfuzi, pa da cijenu linearno dijelimo s količinom / cjelovitosti neke stvari.

Kontra utjecaj na cijenu ima rijetkost i nabavljivost pojedine stvari, ili pojednostavljeno: kada je potražnja za nečime veća od ponude. To su u slučaju lega uglavnom veliki umirovljeni setovi koji mogu imati cijenu veću od 100% čak i s nedostacima. (ili u ostalim slučajevima antikviteti i ostale rijetke stvari)

Samo otvorena kutija je već nedostatak.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


03. Feb 2015. 16:59
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Oct 2014. 14:11
Posts: 849
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ja na njuškalu uglavnom imam loša iskustva s kupnjom rabljenih setova, u smislu da uvijek bar nešto fali. Jedan jedini put sam dobio kompletan set i to prilično velik. No zato imam dva koraka koja poduzimam da me eventualni manjak kockica ne smeta: 1. Javljam se samo na oglase koji mi se u startu čine povoljni i 2. Uvijek ispregovaram još nižu cijenu od početne iz oglasa. Pa ako na kraju i nedostaje neki dio (a radi se o sitnicama koje se ne primjete na fotki) ne bude mi baš previše žao. :LEGO05:

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-azizi4444


03. Feb 2015. 17:20
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.